Nowy specjalistyczny ambulans w Szpitalu Bocheńskim

dodano: 2016-07-11 16:29 | aktualizacja: 2016-07-11 16:38
autor: JK | źródło: Powiat Bochnia

Ambulans karetka Zespoły Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni wzbogaciły się o nową karetkę, którą uroczyście poświęcił kapelan szpitala ks. Piotr Bieś. W uroczystości poświęcenia i zaprezentowania karetki oprócz pracowników szpitala udział wziął starosta Ludwik Węgrzyn.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To już kolejna karetka, która w ostatnim czasie zasiliła flotę szpitala. W grudniu 2015 r. miał miejsce odbiór karetki zakupionej przez Starostwo przy wsparciu finansowym Wojewody Małopolskiego – powiedział Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński. Tym razem jednak nową karetkę zakupiono w miejsce karetki, która uległa zniszczeniu w wypadku jaki miał miejsce w kwietniu br.

Niestety takie sytuacje się zdarzają. To jest ryzyko wpisane w pracę ratowników medycznych i całego personelu służb ratowniczych. Zwłaszcza wysokie, w sytuacji gdy liczba interwencji jest stosunkowo duża. Zespoły Ratownictwa Medycznego stacjonujące na terenie powiatu realizują blisko 600 interwencji w miesiącu, a każda z karetek zespołu przejeżdża średnio ponad 2 tys. kilometrów w miesiącu – powiedział Jarosław Kycia, dyrektor szpitala.

To pokazuje jak potrzebna jest pomoc niesiona przez pracowników służb ratowniczych, a tym samym jak ważny jest sprzęt, którym dysponują te służby do udzielania pomocy. Musi on być profesjonalny, wysokiej jakości, który pozwoli w pełni wykorzystać umiejętności i kompetencje personelu ratownictwa, a tym samym nieść pomoc medyczną pacjentom znajdującym się w stanie zagrożenie życia lub zdrowia.

Zakupiony ambulans to Mercedes Sprinter 316 CDI o mocy 170 KM z manualną, sześciobiegową skrzynią oraz napędem na tylną oś. Ambulans spełnia najwyższe standardy i wymagania dla tego typu karetek. Wykorzystywany będzie głównie w jednym z pięciu Zespołów Ratownictwa Medycznego, które zabezpiecza szpital na terenie powiatu bocheńskiego (dwa w Bochni i po jednej w Muchówce, Trzcianie i w Dziewinie).Pierwszy poważny test karetki będzie już podczas Światowych Dni Młodzieży, gdzie szpital ma zapewnić dodatkowe dwa zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w Bochni. W tym celu właśnie w pierwszej kolejności ma być wykorzystana nowo zakupiona karetka. Wartość karetki to prawie 290 tys. zł. Ponadto szpital zakupił dodatkowe wyposażenie dla karetek szpitala na kwotę blisko 150 tys zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...