763. urodziny Bochni

dodano: 2016-02-29 22:04 | aktualizacja: 2016-03-01 08:09
autor: KatKa | źródło: inf. wł.

763. urodziny Bochnia mini Minęły 763 lata od nadania aktu lokacji naszemu miastu, którego dokonał Bolesław Wstydliwy. Z tej okazji w dniach 26-27 lutego odbyły się uroczystości „urodzinowe” naszego Miasta. W piątkowy wieczór, w bocheńskiej Kopalni Soli odbyło się uroczyste spotkanie władz samorządowych z przedstawicielami jednostek powiatowych i miejskich, lokalnego biznesu, służb mundurowych, organizacji pozarządowych i kombatanckich. Spotkanie to zaszczycili swoją obecnością m.in.:  senator Zbigniew Cichoń oraz biskup pomocniczy Leszek Leszkiewicz.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Po krótkim powitaniu przybyłych gości gospodarz miasta, burmistrz Stefan Kolawiński, w swoim przemówieniu nawiązał do nadania Bochni praw miejskich. W dalszej części podsumował on miniony 2015 rok, zwrócił uwagę na najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie oraz złożył wszystkim zebranym „urodzinowe” życzenia.

W trakcie spotkania Burmistrz miasta Bochnia odczytał laudację i wręczył nagrodę Boleslaus Dux Fundator (Bolesław książę założyciel). Nagrodą tą jest rzeźba z brązu przedstawiająca postać księcia Bolesława Wstydliwego autorstwa Czesława Dźwigaja, przyznawana osobom, które w swojej działalności i życiowej postawie przejawiają stałą dbałość o dobre imię i byt Bochni. To szczególne wyróżnienie zostało nadane przez Burmistrza po raz drugi i powędrowało do rąk Piotra Janeczka, dyrektora generalnego firmy „Stalprodukt” (pierwszym, który je otrzymał jest Teofil Wojciechowski, pełniący funkcję burmistrza Bochni w latach 1990 – 1998).Należy zaznaczyć, iż na ręce Gospodarza Miasta nadeszło wiele okolicznościowych adresów m. in. od Jarosława Gowina – wiceminista Rady Ministrów, Czesława Siekierskiego – Posła Parlamentu Europejskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza – prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wiesława Krajewskiego – posła na Sejm RP, Romana Ciepieli –  prezydenta Tarnowa oraz marszałka województwa małopolskiego – Jacka Krupy.

W trakcie uroczystości, Edward Kozioł, prezes zarządu wojewódzkiego związku kombatantów, złożył podziękowania za opiekę nad kombatantami burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu oraz staroście Ludwikowi Węgrzynowi, wręczając im pamiątkowe medale.

W części artystycznej spotkania zebrani wysłuchali koncertu Grzegorza Kapci wraz z zespołem „O Halio”. Gościnnie wystąpili Marek Piekarczyk oraz radny Rady Miasta Marek Gruca, który wcielił się w rolę perkusisty.Z kolei w sobotę, 27 stycznia w Oratorium św. Kingi odbył się koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore.  Licznie przybyłą publiczność, wypełniającą po brzegi salę Oratorium przywitał burmistrz Stefan Kolawiński, który na wstępie wręczył upominki 3 jubilatkom świętującym swoje urodziny wraz z Solnym Grodem.

Niesamowity klimat, który stworzyła artystka podczas koncertu na długo pozostanie w pamięci przybyłych widzów.FOTORELACJA z wydarzeń

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...