Medale bocheńskich judoków z Ostrawy i Opola

dodano: 2016-02-24 08:55 | aktualizacja: 2016-02-24 10:54
autor: KatKa | źródło: MOSiR

judo Opole mini Po raz pierwszy zawodnicy MOSiR-u Bochnia w dniach 20-21.02.2016 r. brali udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Czechach „Grand Prix Ostrava 2016” - traktowanym jako nieoficjalny Puchar Europy. Startowało w nim około 1000 osób w dwa dni. Poziom był bardzo wysoki i każda wygrana walka była bardzo cenna. W niektórych wagach startowało nawet 60 zawodników.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W sobotę, 20 lutego, w pierwszym dniu turnieju, w kategorii U 15 wystartowało trzech bocheńskich judoków. Bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki, wygrywając wszystkie walki i tak złoty medal wywalczyły:
- Wątorek Oliwia,
- Żabczyńska Wiktoria.

Piąte miejsce zdobył Damian Pławecki.

Niedziela, 21 lutego to konkurencja rocznika U 17. Starsi zawodnicy pojechali do Ostrawy prosto z zgrupowania judo w Żywcu, gdzie przebywali z kadrą śląska. Pomimo zmęczenia ciężkimi walkami na obozie rewelacyjnie spisali się w walkach. Wszystkie walki przed czasem, dodatkowo w wyższej kategorii wagowej wygrał, zdobywając złoty medal Jakub Nosalski.

Srebrny medal wywalczyła Wszołek Izabela.

Dla wszystkich startujących było to duże doświadczenie i wyjazdy na ten cykliczny turniej wpisaliśmy do naszego kalendarza.

Obecnie Dawid Zajączkowski (na obozie kadry narodowej w Cetniewie), Krzysztof Kozak i Jakub Nosalski przygotowują się do startu w Pucharze Europy w Zagrzebiu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela, 21 lutego to również termin Turnieju Judo w Opolu " INTERNATIONAL JUDO WORKSHOP FOR CHILDREN"- odbywających się co miesiąc warsztatów judo dla roczników 2004-2007. Zawodnicy MOSiR-u po raz pierwszy startowali na tych zawodach.

W turnieju wzięło udział około 80 zawodników klubów Polski i Czech min. JC Banik Ostrava, LKS Wyzwolenie Simoradz, UKS Dojo Sobótka, TS Gwardia Opole, Żelazo Hranice, KJ AZS Opole, UKS Judoka Imbranowice, 12 Leszno, Judo Swidnica.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyła się rozgrzewka połączona z treningiem technicznym, który poprowadziła trenerka Anna Chodakowska, co niewątpliwie było dodatkową atrakcją tych zawodów.

Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na 5 osobowe grupy i walcząc systemem "każdy z każdym" stoczyli po 4 walki. Tym razem nie było podziału na chłopców i dziewczęta dlatego dziewczęta walczyły również z chłopcami.

Wychowankowie bocheńskiej sekcji judo wywalczyli 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal oraz dwa miejsca IV. Niezależnie jednak od wyniku, wszyscy uczestnicy, na zakończenie zawodów otrzymali czekoladę oraz pamiątkowy dyplom.

Złoty medal zdobyła Twardowska Maja
Srebrny medal wywalczył Żelichowski Oliwer
Brązowy medal zdobyła Wojcieszek Justyna
Na miejscu IV uplasowali się: Ćwik Michał i Mazurkiewicz Szymon

Wszystkim zdobywcom medali serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i kolejnych wygranych walk.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...