Ks. bp Leszek Leszkiewicz odwiedził Bazylikę

dodano: 2016-02-22 09:04 | aktualizacja: 2016-02-22 17:49
autor: KatKa | źródło: inf. wł.

biskup Leszek Leszkiewicz mini W niedzielę, 21 lutego 2016 roku Bazylika św. Mikołaja gościła swojego byłego proboszcza ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Z tej okazji, o godzinie 10:30, odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył nowo wyświęcony Biskup.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.Wraz z Biskupem Leszkiewiczem mszę koncelebrowali księża z obu dekanatów. W nabożeństwie uczestniczyli m. in. przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Miasta ze starostą Ludwikiem Węgrzynem i burmistrzem Stefanem Kolawińskim, komendanci Policji i Straży Pożarnej oraz przedstawiciele „NSZZ Solidarność”, rady parafialnej oraz innych wspólnot działających przy parafii.W wygłoszonej do wiernych homilii biskup Leszkiewicz nawiązywał do okresu Wielkiego Postu, zadając na początku pytanie "Czy jesteś lepszy?".

- Każdego dnia robiąc rachunek sumienia pytam się, czy idę do przodu, tą drogą, która prowadzi na spotkanie z Bogiem. Nie wolno nam mówić, że jeszcze czas, bo to dopiero początek Wielkiego Postu. (...) Każdy święty ma jakąś historię. Ta historia nie raz jest może grzeszna. Ale każdy grzesznik przed sobą ma przyszłość i tą przyszłością jest Chrystus. (...) Każdy z nas ma jakąś wolną chwilę, każdy z nas ma w domu jakiś kąt gdzie może zostać sam. I warto by nawet wyciągnąć kartkę papieru i ołówek i napisać w czym jestem jeszcze słaby, w czym nie dorastam jeszcze by być dobrym mężem, dobrą żoną, co jest moją wadą, moim grzechem, który niszczy spokój mojego sumienia. Bo żeby rozpocząć wielkopostną pracę, którą pobłogosławi Bóg trzeba poznać jaka jest moja ludzka kondycja, jakie jest moje serce.

Pod koniec Mszy św. delegacje złożyły biskupowi Leszkiewiczowi gratulacje i życzenia na dalszą posługę kapłańską.Biskup dziękując wszystkim, zwrócił szczególną uwagę na życzliwość i chęć pomocy, które z każdej strony spotykały go podczas posługi w bocheńskiej parafii.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...