Szczepan Brzeski o Mount Vinson i Koronie Ziemi

dodano: 2016-02-20 11:15 | aktualizacja: 2016-02-20 13:59
autor: KatKa | źródło: inf. wł.

Szczepan Brzeski mini 19 lutego w Hotelu „Nowa Bochnia" odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Na świat - podróże z pasją". O swojej pasji opowiadał bochnianin Szczepan Brzeski. Usłyszeć można było o ostatniej wyprawie Szczepana na Mount Vinson, o szczytach Korony Ziemi oraz dowiedzieć się wielu wskazówek, jak radzić sobie podczas górskich wypraw.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Mount Vinson to szósty szczyt zdobyty przez Szczepana w celu sięgnięcia Korony Ziemi. Eskapada ta miała jednak nieco inny charakter. Lodowy kontynent stanowił nie lada wyzwanie szczególnie dla turystów pochodzących z ciepłych kontynentów.Zgromadzona publiczność oprócz ciekawych opowieści z wyprawy mogła m. in. z bliska zobaczyć sprzęt zabezpieczający, stosowany podczas wspinaczek górskich. Zdobywca szczytu opowiadał o tym jak można spędzać czas wolny podczas wyprawy (oczekując na możliwość kontynuowania trasy), jak przyzwyczaić organizm do aklimatyzacji na dużych wysokościach a także... w jaki sposób zaspokaja się potrzeby fizjologiczne na Antarktydzie.

W imieniu Stowarzyszenia Bochnia i Sól życzymy Szczepanowi wielu kolejnych wypraw oraz sięgnięcia upragnionej Korony Ziemi.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA 
Kolejne spotkanie z cyklu „Na Świat – podróże z pasją” odbędzie się 19 marca. O szczegółach poinformujemy niebawem na naszym portalu.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich podróżniczych pasjach i niecodziennych wyprawach zapraszamy do kontaktu przez fanpage facebookowy "Na świat".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...