Bochniacy z pasją - spotkanie z Jarosławem Przybyło

dodano: 2016-02-12 15:04 | aktualizacja: 2016-02-12 17:13
autor: KatKa | źródło: PiMBP

Jarosław Przybyło mini Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Jarosławem Przybyło pt. „Rekonstrukcja historyczna to nie bal przebierańców”. Będzie to XIV z cyklu spotkań „Bochniacy z pasją” – 23 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jarosław Przybyło z pochodzenia Bochnianin, ale o kresowych korzeniach. Rocznik 1964, urodzony w nieistniejącej już, XVIII wiecznej karczmie przy ul. Brzeskiej. Absolwent I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego. W 1989 ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie. Jest pracownikiem Lasów Państwowych. Pracował w Nadleśnictwie Brzesko, Niepołomice a obecnie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Leśnik – humanista, interesujący się i przyrodą i historią i filozofią. Członek zarządu Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Od 2001 r. zaangażowany w tzw. Ruch Rycerski a obecnie w rekonstrukcję historyczną. Uczestnik oraz organizator wielu wydarzeń, imprez i inscenizacji historycznych w Polsce i poza granicami. Założyciel grup rekonstrukcji historycznej: „Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża”, „Poczet Zbrojny Wójta Mikołaja”, „Gwardia Miejska Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia”, „II Brygada Legionów Polskich”. Od 2011 r. wraz z przyjaciółmi oraz synem przemierza szlaki walk Legionów Polskich na Ukrainie. Przy współpracy w Chorągwią Łódzką ZHP oraz Fundacją Niepodległości grupa zajmuje się porządkowaniem i opieką nad cmentarzami legionistów oraz polskimi cmentarzami cywilnymi na terenie Ukrainy.

Jarosław Przybyło dał się poznać jako pasjonat odtwarzający postacie z minionych czasów. Mogliśmy go zobaczyć w różnych rolach m. in. rycerza walczącego pod Grunwaldem pod dowództwem Władysława Jagiełły, gwardzisty Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia czy legionisty z okresy I wojny światowej. By „ożywić” historyczną postać musi poznać i zrekonstruować ubiór, broń, sprzęty codziennego użytku, obyczajowość, styl życia…. Czym zatem jest rekonstrukcja historyczna? By poznać odpowiedź na to i inne pytania zapraszamy na spotkanie 23 lutego 2016 r. do sali klubu Biblioteki.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...