Zmiany w naliczaniu podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości

dodano: 2016-02-12 19:03 | aktualizacja: 2016-02-12 19:45
autor: KatKa | źródło: UM Bochnia

Urząd Miasta Bochnia Urząd Miasta Bochnia informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku rolnym oraz ustawy o podatku leśnym, od 1 stycznia 2016 r. nastąpiły dwie istotne zmiany w zakresie wydawania i naliczania decyzji podatkowych odnośnie podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego na rok 2016.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W sytuacji, gdy wysokość podatku na dany rok podatkowy nie przekracza kwoty 6,10 zł tj. najniższych kosztów doręczenia w obrocie krajowym przesyłki poleconej za potwierdzeniem odbioru (przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe), decyzja podatkowa nie jest wystawiana i nie jest doręczana podatnikowi, a podatek nie jest pobierany przez gminę.

W przypadku, gdy kwota podatku na dany rok podatkowy nie przekracza 100 zł, podatek od nieruchomości, rolny lub leśny jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty tj. do 15 marca danego roku. 

Przypominamy również, że wraz z kolportażem decyzji podatkowych, wśród właścicieli posesji Urząd Miasta prowadza krótką ankietę dotyczącą termomodernizacji, sposobu ogrzewania i zagospodarowania ścieków komunalnych w gospodarstwach domowych.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...