13 lutego Bochnia w Faktach RMF FM

dodano: 2016-02-11 20:06 | aktualizacja: 2016-02-11 20:31
autor: KatKa | źródło: RMF24

rmf24 mini 13 lutego radio RMF FM odwiedzi Bochnię! Rozgłośnia nada audycję Twoje Miasto w Faktach RMF FM właśnie z Solnego Grodu - tak zdecydowali słuchacze Radia w głosowaniu na RMF 24. O jakich ciekawostkach usłyszymy? Tego przekonamy się już w najbliższą sobotę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W tym tygodniu słuchacze mogli głosować także na Busko Zdrój, Gostyń, Ryn, Oławę i Kęty. Na Bochnię zagłosowało jednak ponad 70 procent.

- To miasto z bogatą, sięgającą średniowiecza tradycją, lokowane o 4 lata wcześniej niż Kraków (w 1253 roku). Dziś mieszka w nim około 30 tysięcy osób. Słynie z kopalni soli z licznym podziemnymi atrakcjami. Warto opowiedzieć też o bocheńskich monetach, zobaczyć największą w Polsce stałą ekspozycję motyli świata czy też opowiedzieć o tradycjach muzycznych. Z Bochni pochodzi znany wokalista zespołu TSA Marek Piekarczyk, a spore sukcesy odnosi działający tu chór chłopięcy.Te i inne ciekawostki będziemy dla Was odkrywać w sobotę. Słuchajcie Faktów RMF FM od godz. 8.00. - tak o Bochni piszą na stronie RMF24.

Warto odwiedzić Bochnię w tym dniu, by zobaczyć jak od kuchni powstaje Twoje Miasto.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...