Stowarzyszenie Bochnia – Saarlouis przekazało książki bocheńskiej Bibliotece

dodano: 2016-02-02 10:36 | aktualizacja: 2016-02-02 14:25
autor: KatKa | źródło: Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia – Saarlouis

logo stowarzyszenie bochnia-saarlouis mini 29 stycznia br. Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia – Saarlouis przekazało Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Wiktora w Bochni księgozbiór niemieckojęzyczny liczący 179 egzemplarzy. Biblioteka od kilku lat gościnnie użycza sali klubowej dla walnych zebrań i wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie, w tym np. koncertu Orkiestry Górniczej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dotychczas Biblioteka opiekowała się księgozbiorem zebranym przez mieszkańców partnerskiego Saarlouis, który został przekazany mieszkańcom Bochni zainteresowanym literaturą lekką i nauką języka niemieckiego. Wkrótce przekazane tytuły zostaną udostępnione w katalogu on-line i wypożyczane przez Bibliotekę na takich samych zasadach jak pozostałe zbiory biblioteczne.Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia – Saarlouis powstało w 2005 r. i funkcjonuje na podstawie oficjalnego porozumienia o partnerstwie, które zostało zawarte pomiędzy Powiatem Bocheńskim a niemieckim Landkreis Saarlouis.

Celem organizacji jest angażowanie mieszańców Powiatu Bocheńskiego i mieszkańców Landkreis Saarlouis do bezpośrednich i wzajemnych spotkań oraz partnerskiej współpracy w różnorodnych dziedzinach, aby przyczyniać się do wzajemnego zrozumienia, przyjacielskiego współdziałania i urzeczywistniania wspólnej Europy obywateli. Dotychczas Stowarzyszenie realizowało projekty partnerskie w dziedzinie kultury, edukacji, turystyki i rekreacji.

W 2014 r. Stowarzyszenie otrzymało Certyfikat Dobra Jakość Trzeciego Sektora wydany przez Fundację im. Jana Hetmana Tarnowskiego, a od 2015 r. Stowarzyszenie należy do Federacji Małopolska Pozarządowa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...