Otwarto Dom Seniora Wigor

dodano: 2016-01-22 13:02 | aktualizacja: 2016-01-22 14:33
autor: KatKa | źródło: Starostwo Powiatowe

otwarcie domu seniora wigor-mini „Ka­wałek nieba jest w każdym uśmiechu, w każdym życzli­wym słowie i przy­jaz­nym geście. W każdym po­moc­nym czynie. Ka­wałek ra­ju jest w każdym sercu, które sta­nowi zba­wien­ny port dla nieszczęśliwego." Ten cytat towarzyszył wczorajszej uroczystości otwarcia Dziennego Domu Opieki Senior-Wigor w Bochni.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W otwarciu wzięła udział Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Wojewoda Józef Gawron, starosta Ludwik Węgrzyn, przedstawiciel posła Władysława Kosiniaka-Kamysza, ks. Proboszcz Wojciech Gałda, burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Bocheńskiego, wicestarosta, członkowie Zarządu Powiatu, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych, a także najważniejsi goście czyli seniorzy - uczestnicy placówki.Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu placówki oraz powitaniu gości, głos zabrał starosta, który rozpoczął swoje wystąpienie od złożenia życzeń wszystkim babciom i dziadkom, zaznaczając, że nieprzypadkowo ten Dom otwierany jest właśnie 21 stycznia - w dzień babci. Poruszył również  temat samotności :

Co dla seniorów jest rzeczą najgorszą - alienacja-samotność w domu, środowisku, samotność której fundamentem są różne przyczyny. Dlatego właśnie powstał ten dom aby przeciwdziałać samotność i izolacji - mówił Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Zarówno Wojewoda Gawron jak i Poseł Szczurek - Żelasko gratulowali otwarcia placówki,  zwracając uwagę na dużą potrzebę funkcjonowania tego typu instytucji, zapewniając tym samym o wsparciu  Powiatu Bocheńskiego w dalszym podejmowaniu działań w  tym zakresie.

Janina Kulińska Pietrzyk pięknym wierszem swojego autorstwa w imieniu seniorów podziękowała za możliwości jakie daje ta placówka.Wydarzenie uświetnił występ chóru Złota Jesień. Artyści pod przewodnictwem Pani Marii Korody - Chrzan  wykonali krótki koncert, który bardzo przypadł do gustu wszystkim gościom. Po oficjalnej części spotkania seniorzy wraz z przybyłymi gośćmi zwiedzili obiekt, w którym znajduje się m.in. sala do zajęć plastycznych, muzykoterapii, sala ćwiczeń ruchowych, rehabilitacji, kuchnia z jadalnią, czy pokoje do relaksu.

Dzienny Dom  "Senior - Wigor" to miejsce, w którym osoby powyżej 60 roku życia z Powiatu Bocheńskiego będą mogły wspólnie spędzać czas i korzystać z zajęć aktywizujących. Realizowane działania mają na celu poprawę funkcjonowania uczestników poprzez różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...