347 zawodników na Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci

dodano: 2015-12-15 12:23 | aktualizacja: 2015-12-15 13:50
autor: KatKa | źródło: MOSiR Bochnia

judo turniej mikołajkowy bochnia W niedzielę 13 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci " BOCHNIA 2015", który był równocześnie Turniejem Rankingowym Dzieci KOZJudo. Podczas ceremoni otwarcia turnieju wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy w rankingu KOZJudo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawody te z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem o czym może świadczyć liczba tegorocznych uczestników - aż 347 - co biorąc pod uwagę zeszłoroczną frekwencję (276) stanowi niezaprzeczalnie aktualny rekord tych zawodów. Nadmienić również należy, że turniej ten jest znany już nie tylko wśród klubów, które corocznie odwiedzają Bochnię ale również wśród klubów zagranicznych. Na niedzielnych zawodach mieliśmy bowiem zaszczyt gościć zawodników z 2 klubów z Ukrainy oraz z 1 klubu z Białorusi. Zawodnicy ci bardzo podnoszą poziom zawodów i stanowią dużą konkurencję dla naszych "rodzimych" judoków.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 25 klubów:
BŁĘKITNI Tarnów, GUJAKAN Jaworzno, IPPON Brzesko, IS Wierzchosławice, MDK Kraków, MKS CM JORDAN Kraków, MKS JORDAN Kraków, Pałac Młodzieży Tarnów, TS Wisła Kraków, UKJ CENTRUM Kocmyrzów-Luborzyca, UKS Grot Kraków, UKJ Judo Krakow, UKS JUDO Mysłowice, UKS JUDO Wolbrom, UKS KĘPA Dębica, IKS OLIMP Skaryszew, UKS SOKÓŁ Tuchów, UKS Wolania, UMKS OSTROVIA Ostrowiec Świętokrzyski, UMKS ŻAK Kielce, ZKJ YAMABUSHI Zakopane, JC IPPON KIEV Ukraina, JC TRIUMPH KIEV Ukraina, Białoruś, MOSiR Bochnia.

Uroczystego Otwarcia Turnieju dokonali: dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda, Członek Zarządu PZ Judo, Prezes KOZJudo Robert Zaczkiewicz oraz sędzia główny zawodów Paweł Maślej, który zgodnie z nazwą zawodów - w stroju Św. Mikołaja - w kilku słowach powitał wszystkich zgromadzonych a wyjaśniając wszystkim zawodnikom zasady obowiązujące podczas walk, życzył im również samych sukcesów i zwycięskich walk na macie.Podczas ceremonii otwarcia odbyła się krótka ale za to bardzo miła uroczystość - za całoroczną ciężką pracę i najlepsze wyniki w rankingu KOZJudo nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy Małopolski w kategorii młodzików i juniorów.

Wyróżnieni zostali:
-  w kategorii juniora: Krzysztof Kozak MOSiR Bochnia, Kaleta Aleksandra UKS Judo Wolbrom
-  w kategorii młodzików: Sokół Jakub UKS Judo Wolbrom, Szlachta Nikola TS Wisła KrakówPo tak uroczystym rozpoczęciu przystąpiono do pierwszych walk zawodów. Turniej nie należał do łatwych i aby zwyciężyć należało mieć sporo umiejętności, mnóstwo siły i odrobinę szczęścia. Zawodników wspomniane szczęście różnie dopisywało ale i tak wszyscy z tego "sprawdzianu" wychodzili zwycięsko bo chociaż nie zawsze zwyciężali to przecież nabywali doświadczenia i nowych umiejętności, a to niezwykle istotna rzecz dla sportowca.

Nie obyło się również bez kilku łez czy euforii zwycięstwa, a wszystkich bez wyjątku zagrzewali do walki licznie zgromadzeni kibice, którzy czasem już samą obecnością dodawali wiary walczącym, a ich wspaniały doping potrafił "zdziałać cuda".

Wychowankowie sekcji judo MOSiR Bochnia również nie należeli do łatwych przeciwników, a ich wyniki świadczą, że ciężka praca na treningach przynosi zamierzone efekty. W sumie wychowankowie MOSiR-u wywalczyli aż 38 medali: 10 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych

I miejsca zdobyli:

Oliwa Wątorek
Wiktor Matykiewicz
Antoni Juszczyk
Wiktoria Żabczyńska
Rafał Gibała
Jakub Budzyn
Mateusz Klasa
Milena Siwy
Dominika Możdżeń
Szymon Mierzwiński
.
II miejsca wywalczyli:

Maja Twardowska
Filip Kurtyka
Agata Kluz
Justyna Wojcieszek
Karol Kasprzyk
Bartosz Król
Ewa Mikulska
Kacper Wójcik
Piotr Tobiasz
Maciej Pruchnicki
Filip Możdżeń
.
Na miejscu III uplasowali się:

Filip Oleksy
Hubert Kurtyka
Maciej Kumor
Oliwer Żelichowski
Aleksandra Ryncarz
Mikołaj Filipek
Sara Bułat
Filip Krokosz
Angelika Kmiecik
Dominika Miś
Hubert Płachczyński
Adam Florkowski
Bartosz Maciuszek
Samuel Stawiarz
Jan Fischer
Jakub Struzik
Kamil Możdżeń

Po ciężkich zmaganiach na macie na wszystkich zawodników, niezależnie od zajętego miejsca, czekała miła słodka niespodzianka - Mikołaj bowiem dla każdego z uczestników miał drobny słodki upominek.Dodatkowo zdobywcy miejsc I - III z rąk ślicznych "Mikołajek" otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

- Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie na nasze zawody - mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda - mam nadzieję, że sprostaliśmy Państwa oczekiwaniom i miło nas wspominając zagościcie u nas również za rok. Z całego serca dziękuję również wszystkim, którzy służąc nam bezinteresowną pomocą pomogli nam w  organizacji tego turnieju. Dziękuję zawodnikom, rodzicom, pracownikom MOSiR-u. Dziękuję wszystkim oraz każdemu z osobna. Bez Was nie dalibyśmy rady. Jest mi bardzo miło, że w tych "szalonych czasach", gdzie na wszystko brakuje nam czasu, Wy go dla nas znaleźliście.

Organizatorami turnieju byli: Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Oficjalne wyniki na stronie: www.mosir.bochnia.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...