Debata w Dąbrówce „Przemoc rówieśnicza – cyberprzemoc”

dodano: 2015-12-14 16:07 | aktualizacja: 2015-12-14 16:45
autor: KatKa | źródło: KPP w Bochni

debata przemoc policja 9 grudnia br. w Publicznym Gimnazjum w Dąbrówce z inicjatywy policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyła się debata społeczna pn. „Przemoc rówieśnicza – cyberprzemoc”. Do uczestnictwa zaproszono wszystkich uczniów wymienionego gimnazjum oraz delegacje pozostałych gimnazjów i szkół z gminy Rzezawa tj. gimnazjów w Łazach i Rzezawie oraz szkół podstawowych z Borku, Dąbrówki, Jodłówki, Krzeczowa, Łazów, Okulic i Rzezawy. W sumie około 130 osób.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Debatę rozpoczął mł. insp. Mariusz Dymura – Komendant Powiatowy Policji w Bochni uzasadniając wagę tematu oraz nie przypadkowy wybór tej szkoły jako gospodarza, po czym uczestników przywitała p. Elżbieta Adamczyk dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Dąbrówce.  W debacie uczestniczył także asp. szt. Tadeusz Janiczek - Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Bochni oraz nauczyciele z wymienionych szkół. Moderator debaty asp. szt. Leszek Machaj poprosił o zabranie głosu uczniów kl. III gimnazjum w Dąbrówce, którzy przedstawili problem przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy ze swojego punku widzenia. Następnie głos zabrał asp. Wojciech Więcek, który skupił się na cyberprzemocy i działaniach profilaktycznych Policji. Aspekty psychologiczne przemocy rówieśniczej przedstawiła p. Patrycja Myśliwiec - interwent kryzysowy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni. Po wystąpieniach oddano głos młodzieży szukając odpowiedzi na nurtujące problemy przemocy rówieśniczej. Uczestnicy debaty zwrócili uwagę, że:

•    zjawisko cyberprzestępczości jest powszechne i może dotknąć każdą z osób, nawet te które nie korzystają z nowoczesnych środków komunikacji. 
•    przemoc rówieśnicza charakteryzuje się częstym korzystaniem z narzędzi jakie dają nowe technologie, portale społecznościowe itp.
•    korzystając z portali społecznościowych, zamieszczając komentarze do publikacji zamieszczonych w lokalnych mediach należy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych,
•    nie można pozostawać biernym w sytuacji, kiedy osoba została pokrzywdzona w wyniku przemocy, 
•    ważna rolę w zwalczaniu zjawiska cybeprzestępczości odgrywa świadomość społeczna, przez co należy prowadzić szerokie działania edukacyjne.

Każdy z uczestników otrzymał broszurę zawierającą niezbędne informacje z zakresu przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy, sposobów postępowania i możliwości udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym  przygotowaną przez Zespół ds. Nieletnich i Patologii KPP w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...