Judocy z sekcji MOSiR Bochnia na turnieju w Słowenii

dodano: 2015-11-18 12:24 | aktualizacja: 2015-11-18 13:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

koroska_open_judo_160px.jpg W miniony weekend 13-15.11.2015  judocy z sekcji MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego, wystartowali w 10 Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Judo "Koroška Open" w Słowenii. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już od 6 lat uczestniczymy w tym wydarzeniu, które z każdym rokiem ściąga coraz większą rzeszę judoków z całego świata. Nie inaczej było w tym roku.

Do zawodów zgłosiło się około 900 zawodników z Europy, Azji i Afryki, którzy reprezentowali 28 państw, m.in. Kazachstan, Japonia, Algieria, Egipt, Gruzja, Azerbejdżan, Czeczenia, Holandia, Belgia, Włochy). Oprócz przedstawicieli klubów na zawody przyjechały również reprezentacje narodowe min. Austrii i Węgier. Walki rozgrywani na 6 matach w grupach wiekowych U-14, U-16 i U-18.

Poziom walk był bardzo wysoki i wywalczenie medalu było bardzo dużym sukcesem, zwłaszcza przy tak mocno obsadzonym turnieju. Bocheńskim judokom udało się wywalczyć jeden medal w kategorii wiekowej U-18. 

W wadze 44 kg Izabela Wszołek zdobyła brązowy krążek, sprawiając wszystkim miłą niespodziankę, tym bardziej, że walczyła z przeciwniczkami o dwa lata starszymi - relacjonuje trener Sebastian Serwiński - Iza w pierwszej walce zmierzyła się z reprezentantką Mołdawii, po około 2 minutach dała się rzucić i przegrała przed czasem. W drugim pojedynku na Izę czekała reprezentantka Egiptu. Walka decydowała o miejscu na podium i obie zawodniczki walczyły bardzo zawzięcie. Zwłaszcza Iza starała się nieustannie atakować swoją rywalkę co poskutkowało karą dla Egipcjanki. Obraz walki do końca się nie zmienił i medal dla Izy stał się faktem.

Z dobrej strony zaprezentował się również Wiktor Matykiewicz, który zwyciężył w dwóch pierwszych pojedynkach, w dwóch kolejnych niestety przegrał i ostatecznie zakończył zawody na miejscu V. Warto zaznaczyć, że dla większości bocheńskich judoków był to pierwszy start na tych zawodach. 

W turnieju wystartowali również Julia Gut, Rafał Gibała i Damian Pławecki, jednak odpadli w walkach eliminacyjnych. Dla wszystkich udział w tym turnieju pozwolił zdobyć doświadczenie oraz umożliwił kontakt z przedstawicielami krajów, z którymi rzadko mamy możliwość spotkać się na tym etapie rywalizacji sportowej.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...