Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

dodano: 2015-07-22 16:42 | aktualizacja: 2015-07-23 13:14
autor: Anna Sulisz | źródło: Komenda Powiatowa Policji

policja_bochnia_sol_pl Bocheńscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która ukryta była na polu wikliny uprawianej w Krzeczowie. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 112 krzaków, z których najwyższe sięgały 1,3 metra. Według szacunkowych danych, dzięki tej akcji na rynek nie trafiło około 2,5 kg gotowego środka odurzającego w postaci marihuany.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na nielegalną plantację natknął się mężczyzna, który w Krzeczowie uprawia wiklinę na obszarze około 40 hektarów. W trakcie ścinania wikliny, w odległości kilkuset metrów w głąb uprawy mężczyzna znalazł dwa poletka ogrodzone palikami z siatką , za którą rosły krzaki konopi indyjskich. O znalezisku mężczyzna niezwłocznie powiadomił Komendę Powiatową Policji w Bochni. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego oraz grupę oględzinową, której funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 112 krzewów o różnym stanie wzrostu, z których najwyższe sięgały 1,3 metra. 

Ujawniona plantacja była bardzo dobrze ukryta, gdyż rosnąca wokół niej wiklina sięgała 2 metrów skutecznie maskując krzaki konopi. Bocheńscy policjanci zabezpieczyli wszystkie krzewy, a z szacunkowych wyliczeń wynika, że dzięki temu do sprzedaży nie trafi około 2,5 kg gotowego środka odurzającego w postaci marihuany. Ponadto policjanci podjęli i prowadzą czynności mające na celu ustalenie właściciela tej nielegalnej hodowli.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara 3 lat więzienia, a w przypadku plantacji, która może dostarczyć znacznych ilości środka odurzającego kara wzrasta nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...