Kultura Na Widoku już dostępna w Bibliotece

dodano: 2015-07-13 20:35 | aktualizacja: 2015-07-14 10:43
autor: Anna Sulisz | źródło: Powiatowa Biblioteka w Bochni

Biblioteka Bochnia W Czytelni dla Dorosłych oraz w Filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni są już dostępne plakaty, umożliwiające legalny dostęp do kultury. W ten sposób bocheńska Biblioteka włącza się w drugą edycję projektu Kultura Na Widoku realizowanego przez Fundację Legalna Kultura.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które do 11 października będą podróżowały po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory. W tej edycji Kultura Na Widoku rozszerza swój zasięg dzięki plakatom, z których będzie można pobrać wszystkie udostępniane utwory. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując z plakatu kod QR będzie można bezpłatnie lub w promocyjnej cenie, pobrać określony utwór. Po wpisaniu unikatowego adresu w przeglądarkę mobilną lub zeskanowaniu kodu QR użytkownik, w prostych etapach, uzyska dostęp do wybranego utworu. Instrukcja użytkowania i informacje, jak pobierać utwory, znajdują się na stronie kulturanawidoku.pl  oraz bezpośrednio na plakatach.  Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł. Sposób, w jaki każdy z nas korzysta z kultury, ma na nią ogromny wpływ. Korzystając z legalnych źródeł kultury możemy ją wspierać i współtworzyć, przyczyniając się tym samym do jej rozwoju.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kultura
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...