Zgłosił się na policję z 1000 zł, które znalazł

dodano: 2015-06-11 17:14 | aktualizacja: 2015-06-11 22:32
autor: Anna Sulisz | źródło: Komenda Powiatowa Policji

policja_bochnia_sol_pl 10 czerwca b.r. z oficerem dyżurnym bocheńskiej policji skontaktował się 24 letni mieszkaniec Bochni przekazując mu 1000 złotych, które wcześniej znalazł w jednym z bocheńskich bankomatów. Mężczyzna zauważył wystające z urządzenia pieniądze w chwili, kiedy sam chciał z niego skorzystać. 
Z uwagi na to, iż przez dłuższy czas nikt nie wrócił się po pieniądze, 24 latek postanowił przekazać gotówkę policjantom celem zwrócenia jej właścicielowi.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według oświadczenia znalazcy wyglądało to tak, jakby ktoś wypłacił gotówkę i z roztargnienia nie zabrał jej ze sobą, chociaż trzeba też wziąć pod uwagę awarię urządzenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakiej doszło do wypłacenia gotówki. W tej sprawie już skontaktowali się z właścicielem bankomatu, a wszystko po to by zwrócić pieniądze prawowitemu właścicielowi. Bardzo pomocny policjantom będzie również monitoring, na którym kamery mogły uchwycić przebieg tego zdarzenia.  
Postawa mieszkańca Bochni zasługuje na uznanie i jest przykładem praworządności. Coraz więcej osób decyduje się na przekazywanie policji takich znalezisk jak: pieniądze, dokumenty czy telefony, celem zwrócenia właścicielowi.  

Przypominamy, że w przypadku kiedy zatrzymamy taką znalezioną rzecz, czy też pieniądze popełniamy przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy, za które grozi kara do 3 lat więzienia. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...