Nielegalny tytoń i papierosy w Bochni

dodano: 2015-06-04 21:26 | aktualizacja: 2015-06-09 10:22
autor: Anna Sulisz | źródło: Komenda Powiatowa Policji

policja_bochnia_sol_pl 3 czerwca br. funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wspólnie z Inspektorami Kontroli Skarbowej Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Bochni, który posiadał przy sobie wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w trakcie kontroli drogowej, którą wcześniej szczegółowo zaplanowano. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej już wcześniej wiedzieli, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu może mieć przy sobie nielegalny tytoń. W trakcie przeszukania osobowego BMW policjanci i inspektorzy ujawnili i zabezpieczyli 45 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 22,5 kg oraz 70 paczek markowych papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wstępnie wyliczono, że na nielegalnym procederze 30-latka budżet państwa mógł stracić nawet 18 tys. złotych.Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bocheńskiej komendy, gdzie uczestniczył w dalszych czynnościach procesowych. W trakcie przesłuchania przyznał się do nielegalnego tytoniu i papierosów. Zgodnie z obowiązującymi procedurami policja w najbliższym czasie przekaże sprawę Urzędowi Kontroli Skarbowej w Krakowie, która zajmie się dalszym losem 30-latka.  Zatrzymany mieszkaniec Bochni jest dobrze znany policjantom oraz funkcjonariuszom Urzędu Kontroli Skarbowej z uwagi na to, iż to nie pierwszy przypadek kiedy zostaje zatrzymany z nielegalnym tytoniem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...