Nieletni wiózł na motorze pijanego ojca

dodano: 2015-04-13 17:26 | aktualizacja: 2015-04-14 16:29
autor: JS | źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

policja_bochnia_sol_pl To skrajna głupota, bo jak to nazwać inaczej, co zdarzyło się 12 kwietnia 2015 roku, gdy 14-latek w Bochni wiózł na motorze pijanego ojca. Nietrzeźwy 37-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym w tym stanie kazał się wieźć nieletniemu synowi na motorze. W najbliższym czasie ojciec odpowie przed sądem, m.in. za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, a sprawą 14-latka zajmie się sąd rodzinny. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
12 kwietnia 2015 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w trakcie patrolu ulicy Kazimierza Wielkiego w Bochni zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem oraz jadącego z nim pasażera. Jak się okazało motocyklem kierował nieletni mieszkaniec powiatu bocheńskiego nie posiadający prawa jazdy, a na domiar złego przewoził on nietrzeźwego pasażera, którym był jego 37-letni ojciec. Badanie stanu trzeźwości 37-latka wskazało u niego aż 1,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dobrze, że 14-latek był trzeźwy. 

Mężczyzna niewiele tłumaczył się policjantom mówiąc jedynie, że jechał z synem na zakupy do jednego z bocheńskich supermarketów, a że był nietrzeźwy kazał się wieźć swojemu synowi. 

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nieletniemu kierowcy jak również jego ojcu, a po całym zdarzeniu sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie sprawców ujawnionych wykroczeń. Nieodpowiedzialny ojciec odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, oraz za nieprzerejestrowanie w terminie zakupionego kilka miesięcy wcześniej motocykla. 

Sprawą 14-latka w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję co do kary jaką wymierzyć chłopcu za kierowanie motocyklem bez prawa jazdy oraz za przewożenie nietrzeźwego pasażera.  
Z uwagi na to iż, opona tylnego koła motocykla był praktycznie łysa policjanci postanowili również zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu i przesłać go do wydziału komunikacji w którym został on wydany. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...