Muzyczne spotkanie w Proszówkach – Jerzy Skarżyński

dodano: 2014-12-15 14:39 | aktualizacja: 2014-12-15 14:54
autor: JK | źródło: J. Skrzypek

skar.JPG W ciągu ostatnich sześciu lat red. Jerzy Skarżyński pojawiał się w Proszówkach tylko w godzinach wieczornych w ramach cyklu spotkań Ilustrowana muzyką historia rocka. Piątkowe, poranne spotkanie z uczniami miejscowego Gimnazjum posiadało jednak zupełnie inny charakter niż klasyczny wykład. Prowadzący spotkanie Marta Orłowska oraz Jarosław Skrzypek wraz z młodą dwójką adeptów dziennikarstwa Natalią Florek i Mikołajem Skoczkiem aby utrzymać koncentracje ponad stu osobowej grupy słuchaczy w wieku gimnazjalnym postanowili poprowadzić spotkanie dwoma torami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Wiodący temat to oczywiście praca dziennikarza muzycznego w radiu i muzyka rockowa, tematem pomocniczym poprawiającym koncentracje słuchaczy miały być poza zawodowe zajęcia zaproszonego gościa czyli jego liczne podróże i fotograficzna pasja. Wbrew obawom okazało się, iż bohater wyjątkowo długiego spotkania znalazł się w ogniu pytań związanych przede wszystkim z pracą dziennikarską i muzyką rockową. Na pytania dotyczące pracy dziennikarskiej odpowiadał z dużą dawką humoru.
Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry dziennikarz radiowy ? …powinien być ładny tak aby wszyscy dobrze go słyszeli.
Gdyby nie pracował pan w radiu … to zapowiadał bym odjazdy pociągów (i tutaj redaktor zapowiedział odjazd pociągu Pendolino z Bochni do Krakowa z charakterystycznym ding dong).Co zrobić kiedy zapala się czerwona lampka w radiowym studio ? …ja automatycznie zaczynam mówić, zdarz a się to nawet na ulicy przy czerwonym świetle.
…a później było już tylko o muzyce. Bardzo dużo o The Beatles, którzy w ciągu kilku lat potrafili przewrócić do góry nogami dosłownie cały świat począwszy od muzyki poprzez sposób zachowania, a skończywszy na modzie. Dużo o współczesnym Muse -  brytyjskim zespole rockowym, który współcześnie podbija świat zapełniając największe sale koncertowe oraz stadiony.  Pojawił się również wątek festiwalu rock’AUTOSTRADA organizowanego w latach 2003 – 2012. Uczestnicy z niedowierzaniem przyjęli fakt, iż w roku 2011 na scenie w Proszówkach występowała z zespołem Nurth (Wrocław) Ewelina Lisowska, oraz Damian Ukeje z Fat Belly Family (Szczecin). Kończąc spotkanie red. Skarżyński zachęcał wszystkich do oglądania i przeżywania koncertów rockowych na żywo o co współcześnie jest dużo łatwiej niż w latach minionych.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...