Napad w Bochni - śmiertelnie postrzelony człowiek

dodano: 2014-10-27 19:01 | aktualizacja: 2014-10-27 21:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: RMF24/Polsat News

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie KWP Kraków policja W Bochni na os. Niepodległości o godz. 17:25 doszło do zuchwałego napadu na pracownika kantoru. Nieznany sprawca strzelił do niego i zabrał reklamówkę z pieniędzmi. 41-letni pracownik kantoru wracał po pracy do domu. Prawdopodobnie podwoził znajomą kobietę. Gdy na chwilę wysiedli z auta, podbiegł do niego mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy - ten odmówił. Po postrzale  mężczyzna zmarł w szpitalu. Trwa pościg. Policja ostrzega, że sprawca jest uzbrojony i niebezpieczny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kiedy napastnik spotkał się z odmową wydania torby z pieniędzmi, zaczął strzelać. Jeden ze strzałów okazał się śmiertelny. Bandyta strzelił trzy razy w klatkę piersiową 41-latka. Trafił też kobietę.
- Ustalamy, czy był to rykoszet, czy celowy strzał w jej kierunku - powiedział  inspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

- Bandyta, po oddaniu strzałów, zabrał mężczyźnie reklamówkę z pieniędzmi i uciekł w kierunku ul. Krakowskiej. Oddalił się pieszo, ale nie jest wykluczone, że gdzieś czekał na niego samochód - dodał Ciarka.

Niestety postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu, mimo szybkiej reanimacji. Raniona w brzuch kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nic nie zagraża. Trwa obława na bandytę. Szuka go kilkudziesięciu policjantów z całej Małopolski. Na drogach ustawiono blokady, m.in. w Łapczycy na drodze nr 4. Sprowadzony został pies tropiący.

Poszukiwany mężczyzna ma około 45-50 lat, średniego wzrostu. Policja prosi o informacje.
- W chwili zdarzenia ubrany był w ubiór koloru ciemnego, prawdopodobnie były to kurtka skórzana i dżinsy. Mógł mieć na głowie czapkę z daszkiem
.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...