Zawodnicy z Bochni na 48 Rajdzie Żubrów

dodano: 2014-10-23 14:08 | aktualizacja: 2014-10-26 21:27
autor: Anna Kawalec | źródło: inf.wł.

zubrmini.jpg Już po raz 48, nieprzerwanie od 1966 roku odbywa się Rajd Żubrów, zapoczątkowany przez sławę polskiego sportu samochodowego Sobiesława Zasadę. Organizatorem rajdu jest Automobil Klub Krakowski. Jest to impreza, którą organizują i prowadzą czynni zawodnicy, a w rajdzie uczestniczą działacze klubu, sponsorzy, dziennikarze oraz zaproszeni goście. Wśród tego grona nie zabrakło również bochnian - wiceprezes Stowarzyszenia „Bochnia i Sól” Dariusz Majewski wraz z żoną Ewą od wielu lat są związani z Rajdem Żubrów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Darek Majewski swoją przygodę z Rajdem Żubrów rozpoczął poprzez sponsorowanie załogi Michał Bębenek, Grzegorz Bębenek, dając im szansę na osiągnięcie najlepszych wyników sportowych. Braci Bębenków, ufając w ich talent i umiejętności, również gorąco polecał sponsorom Janusz Kulig. Po raz pierwszy osobiście Darek wziął udział w Rajdzie Żubrów w 2000 roku. Od tego czasu ścigał się głównie w klasie Samochodów Weteranów już w 10 rajdach, prowadząc między innymi swoje Porsche 911 Targa oraz Alfa Romeo Spider. Od lat pilotem Darka jest jego żona, Ewa Majewska (tegoroczna zdobywczyni Kazbeku - jednej z najwyższych gór Kaukazu).

W tym roku Darek będzie prowadzić klasyka Peugeot 205 GTI, rocznik 1987. Takim samochodem jeździł Rajdowy Mistrz Świata Ari Vatanen. - Marka i nazwisko kierowcy zobowiązuje, liczymy więc na wspaniałe wyniki w tegorocznym Rajdzie - stwierdza Ewa Majewska.

Załogę Dariusz Majewski, Ewa Majewska można dopingować 25.10.2014 (sobota). Start 48 Rajdu Żubrów rozpoczyna się o godz. 9:00 w Myślenicach, a trasa wiedzie przez Zachełmie, Lanckoronę, Grzechynię, Maków Podhalański – do mety w Zakopanem, gdzie w Hotelu Kasprowy odbędzie się wręczanie zwycięzcom pucharów i tradycyjny bal na zakończenie sezonu rajdowego.

Nie sposób tutaj pominąć faktu, iż w dniu dzisiejszym (piątek, 24 października) Darek obchodzi swoje urodziny, a jego samochód w rajdzie będzie jechał z numerem 63 - rocznikiem urodzenia kierowcy. Z tej okazji życzymy Jubilatowi, oprócz zdrowia i szczęścia, również zdobycia najwyższych wyników w swojej klasie. Darku - powodzenia!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...