24.10 Peter Gabriel - Ilustrowana muzyką historia rocka

dodano: 2014-10-20 20:25 | aktualizacja: 2014-10-24 00:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Kryta Pływalnia Proszówki

wyklad_68_gabriel_160px Ilustrowana muzyką historia rocka - już od ponad sześciu lat w Proszówkach, to gratka dla tych, którzy chcą nie tylko słuchać muzyki, ale również poznać jej niuanse i wziąć udział w panelu dyskusyjnym. Wykład prowadzi Jerzy Skarżyński, który jest dziennikarzem muzycznym, związanym z Radiem Kraków od ponad 32 lat. Podczas wykładu 68, który odbędzie się 24 października (piątek) 2014, godz. 18:30 w Krytej Pływalni w Proszówkach będzie mowa o Back To Front Petera Gabriela z 2014 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Na antenie Radia Jerzy Skarżyński prowadził programy promujące wartościową muzykę rockową, m.in.: Muzyczny Budzik, Perły z Rockowego Lamusa, Klasyka i Rock. Obecnie przygotowuje, mająca już 17 lat Listę Niezapomnianych Przebojów oraz program Pociąg Do Muzyki. To niezwykle charyzmatyczna osobowość, która nie tylko zna się na muzyce, ale również umie z pasją o niej opowiadać. Z pewnością potrafi zainspirować i zaciekawić, pokazać różne płaszczyzny, odsłonić wielorakie aspekty.

Peter Gabriel to brytyjski muzyk progresywnego rocka i ambitnego popu, a także wokalista, pianista i producent działający na scenie muzycznej od 1967. Jest współzałożycielem i współtwórcą grupy Genesis, po odejściu z której poświęcił się karierze solowej. Największym sukcesem komercyjnym był jego piąty solowy album So, który wybił się na szczyty list przebojów takimi piosenkami jak „Sledgehammer”, „In your Eyes” czy duetem z Kate Bush „Don't Give Up”. Napisał również muzykę do filmów, m.in. Ptasiek (reż. Alan Parker), Ostatnie kuszenie Chrystusa i Gangi Nowego Jorku (reż. Martin Scorsese).

Back To Front z 2014 roku to ostatnie wydawnictwo, które szczególnie zostanie omówione podczas wykładu, który odbędzie się 24 października (piątek) 2014, godz. 18:30 – Kryta Pływalnia w Proszówkach cafe aquarium.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...