Fantastyczne wyniki biegaczek w Krynicy

dodano: 2014-09-11 13:23 | aktualizacja: 2014-09-11 15:07
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe

minibieg.jpg Już po raz drugi młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego wzięła udział w Festiwalu Biegowym, organizowanym przy okazji krynickiego Forum Inwestycyjnego (tzw. Polskie Davos). Blisko 9000 biegaczy z całego kraju i zagranicy przez 3 dni startowało w prawie 3 konkurencjach biegowych od krynickiej mili do biegu na 100 km oraz wiele imprez dla dzieci i młodzieży.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
5 września 26-osobowa ekipa (14 uczniów z I LO pod opieką Haliny Grech i Tomasza Lysego, 7 uczniów z Zespołu Szkół w Dąbrowicy z opiekunem Romanem Matusem oraz 5-osobowa reprezentacja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni – opiekun Jerzy Jarosz) wzięła udział w eliminacjach Biegu Małopolski. W tej rywalizacji, w kategorii szkół średnich brało udział ok 300 osób. Do 25-osobowego finału w kategorii dziewcząt  zakwalifikowało się 6 uczennic z I LO.Dziewczęta 600-metrową trasę finału przebiegły rewelacyjnie.
 
1miejsce - z czasem 1 min. 58 sek.- zajęła Monika Golińska, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę aż o 6 sekund
4 miejsce zajęła Agnieszka Mroczek
6 miejsce - Joanna Ból
7 miejsce - Paulina Jacewicz
 
7 września młodzież z tych samych szkół (wzmocniona dodatkowo uczniami z Zespołu Szkół w Łapanowie – łącznie ponad 70 osób) kibicowała uczestnikom Koral Maratonu. Głośny doping oraz posiłki dodawały sił biegaczom, chęci do walki z rywalami i z samym sobą. Zmęczona, ale zadowolona młodzież, z lekką chrypką, wróciła do domów na zasłużony odpoczynek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...