Zatrzymani za posiadanie marihuany i amfetaminy

dodano: 2014-09-08 11:26 | aktualizacja: 2014-09-08 12:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KPP

policja_bochnia_sol_pl Bocheńscy policjanci w trakcie kontroli drogowej pojazdu ujawnili środki narkotyczne w postaci marihuany. Szybko okazało się, że przysłowiowa „trawka” to nie jedyne narkotyki, jakimi dysponowali młodzi ludzie. 7 września b.r. w godzinach rannych,  policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ulicy Trudnej w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już na początku kontroli, kiedy kierowca i pasażer wysiedli z samochodu, z wnętrza pojazdu dało się odczuć silną woń, charakterystyczną dla środka narkotycznego, jakim jest marihuana. W związku z tym policjanci przystąpili do kontroli osobistej mężczyzn, w trakcie której przy jednym z nich, 24-letnim mieszkańcu Bochni, ujawnili środek narkotyczny w postaci marihuany o wadze ponad 58 gramów. W trakcie kontroli okazało się, że drugi z mężczyzn, kierowca pojazdu,  także 24-letni mieszkaniec Bochni, kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili młynek do mielenie narkotyku, jak również dwie wagi służące do jego ważenia.

Kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym i został zwolniony, natomiast pasażer posiadający przy sobie marihuanę został zatrzymany, a narkotyki i pozostałe przedmioty ujawnione w trakcie kontroli zostały zabezpieczone. Do dalszych działań związanych z ujawnionymi narkotykami przystąpili policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

W trakcie tych czynności okazało się, że przysłowiowa „trawka”, jaką miał przy sobie  zatrzymany to nie koniec zabezpieczonych tego dnia narkotyków.Intensywne działania operacyjne Funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni pozwoliły w niedługim czasie zatrzymać również kierowcę kontrolowanego wcześniej pojazdu.  W trakcie przeszukania domu, w którym mieszkał 24-latek znaleziono m.in. środek narkotyczny w postaci amfetaminy o wadze 113,52 grama, młynek do rozdrabniania marihuany, a także wagę do ważenia narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci sprawdzają czy posiadanie narkotyków to jedyne, przestępcze zajęcie zatrzymanych 24-latków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...