Zatrzymani za kradzież paliwa

dodano: 2014-09-04 13:40 | aktualizacja: 2014-09-04 14:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KPP

policja_bochnia_sol_pl W środę, 3 września 2014 roku, dzięki szybkiej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Łapanowie i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu udało się zatrzymać na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieży paliwa w miejscowości Lipnica Murowana. Bardzo szybkie i skrupulatne działanie policjantów pozwoliło powiązać wylegitymowanych mężczyzn, 41-letniego mieszkańca Krakowa i 34-letniego mieszkańca Giebułtowa, z kradzieżą paliwa, do jakiej doszło, w tym samym dniu, z pojazdów ciężarowych należących do jednej z firm transportowych w Lipnicy Murowanej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Około godziny 1:50, w Lipnicy Murowanej, w rejonie cmentarza, patrol policji zauważył zaparkowany pojazd marki Volvo wraz z przyczepą lekką. Pojazd ten policjanci rozpoznali, jako samochód, którego kierujący i pasażer, według wcześniej otrzymanego zgłoszenia od jednego z mieszkańców Lipnicy, mieli podejrzanie zachowywać się w rejonie jednej z posesji w Lipnicy Murowanej. W trakcie kontroli, mężczyźni zostali wylegitymowani, a w przyczepie policjanci ujawnili kilkanaście 50 litrowych baniaków. Podejrzenia policjantów wzbudziło również to, że jeden z mężczyzn miał zupełnie przemoczone buty i spodnie.

Na miejscu kradzieży policjanci ujawnili i zabezpieczyli baniaki z paliwem i pompkę ręczną, które sprawcy kradzieży pozostawili, kiedy spłoszeni przez właściciela pojazdów, musieli ratować się ucieczką. W trakcie prowadzonych oględzin, okazało się, że sprawcy, w trakcie kradzieży paliwa, chcąc dostać się do wnętrza baku pojazdu ciężarowego dokonali zniszczeń opiewających na kwotę 11500 złotych.Podejrzani o kradzież paliwa mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia cudzej rzeczy, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10. Policjanci w dalszym ciągu ustalają, czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie więcej takich przestępstw.

Bocheńscy Policjanci wyjaśniają również inna sprawę kradzieży paliwa, w której poszkodowany poniósł straty w wysokości 60 tysięcy złotych.

W dniu 3 września 2014 roku do Komendy Powiatowej Policji w Bochni zgłosił się właściciel firmy transportowej, który złożył zawiadomienie o przestępstwie kradzieży paliwa, którego miał dokonać jeden z zatrudnionych w firmie kierowców. Podejrzenie właściciela firmy wzbudziły szacunki dotyczące zużycia paliwa przez użytkowany w firmie samochód dostawczy (50 litrów na 100 km). Z wstępnych informacji wynika, że pracownik firmy, użytkujący ten pojazd, w krótkim odstępie czasu wiele razy tankował posługując się firmowymi, bezgotówkowymi kartami do tankowania. Właściciel firmy wyliczył, że na skutek działań kierowcy, firma poniosła straty w wysokości 60 tysięcy złotych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...