Bocheńska policja ma oszusta, który wyłudzał kody płatnicze

dodano: 2014-08-14 14:21 | aktualizacja: 2014-08-14 14:38
autor: Anna Kawalec | źródło: KPP

policja_bochnia_sol_pl W ręce bocheńskiej policji wpadł oszust, który wyłudzał kody płatnicze w systemie „paysafecard”. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni realizując materiały operacyjne zatrzymali 30 letniego mężczyznę, mieszkańca Bochni, który w ciągu kilku ostatnich miesięcy dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard”. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zasada działania systemu „paysafecard” polega na zasileniu określoną kwotą pieniędzy środka płatniczego, za  pomocą którego chcemy dokonać płatności przez Internet. W tym celu należy zakupić zdrapkę lub wydruk systemu „paysafecard” z kodem PIN, który następnie należy wprowadzić podczas realizacji zakupów dokonywanych przez Internet.
 
Zatrzymany mężczyzna działał na terenie Bochni, Brzeska a także innych miejscowości, gdzie w wybranych sklepach prosił o wydrukowanie 16 cyfrowego kodu, z reguły o wartości 100 lub 300 złotych. Po wydrukowaniu kodu wręczał pracownikowi sklepu kartę płatniczą w celu uiszczenia opłaty za wydrukowany kod. W momencie, gdy osoba obsługująca terminal była zajęta przeprowadzaniem transakcji mężczyzna niepostrzeżenie wstukiwał kod do swojego telefonu. W trakcie realizowania transakcji okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie została ona odrzucona przez system, uniemożliwiając dokonania płatności. Mężczyzna fałszywie tłumacząc się, że o tym nie wiedział oznajmiał, że zaraz wróci po wydruk z gotówką. W rezultacie oddalał się  ze sklepu, a zdobyty kod realizował przeprowadzając transakcje internetowe.
 
W związku z tą sprawą 30-letniemu mieszkańcowi Bochni zostały przedstawione zarzuty oszustwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 
Bocheńscy policjanci w dalszym ciągu ustalają, czy mężczyzna swoim przestępczym działaniem oszukał inne osoby, które do tej pory nie zdecydowały się o tym poinformować policji. W związku z tym zwracamy się do wszystkich, którzy zostali w ten sam sposób oszukani o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, na ul. Krakowską 39, celem złożenia stosownego zawiadomienia w tej sprawie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...