Zatrzymany za kradzież i łapownictwo

dodano: 2014-08-12 11:00 | aktualizacja: 2014-08-12 12:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KPP

policja_bochnia_sol_pl Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu miasta Bochnia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Seat Cordoba, na niemieckich tablicach rejestracyjnych.  Pojazd ten wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, gdyż według podanego przez radiostację komunikatu, kilka godzin wcześniej, podobnym samochodem miał poruszać się sprawca kradzieży stolika ogrodowego w miejscowości Trzciana.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czujność policjantów opłaciła się, gdyż w trakcie kontroli bagażnika pojazdu, ujawnili ukryty pod kocami stolik, opisem przypominający ten, który został skradziony w Trzcianie. 


 
Kierowca Seata, mężczyzna narodowości romskiej, nie miał zbyt wiele do powiedzenia na swoją obronę. Mało tego, widząc trudną sytuację w jakiej się znalazł postanowił jeszcze bardziej ją skomplikować za sprawą łapówki, którą usiłował przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci zabezpieczyli skradziony stolik oraz wręczony im banknot a 53 latka zatrzymali i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
Tego samego dnia do Komendy Policji w Bochni zgłosiła się właścicielka skradzionego stolika, która po okazaniu rozpoznała i odebrała swoją własność.


 
Następnego dnia przedstawiono 53 latkowi zarzut łapownictwa. Z uwagi na to, iż udzielił on korzyści majątkowej funkcjonariuszom, aby skłonić ich do naruszenia przepisów prawa, zgodnie z treścią art. 229 par 3 k.k. zagrożony jest teraz  karą pozbawienia wolności od jednego roku do lat 10. Osobnym czynem, była kradzież stolika ogrodowego wartości 300 złotych, co w świetle prawa stanowi wykroczenie. Za ten czyn 53 latek również odpowie przed sądem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...