BKS nie przystąpi do sezonu 2014/15

dodano: 2014-08-11 10:28 | aktualizacja: 2014-08-11 10:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: BKS Bochnia

bks_bochnia_160px W ponad 90-letniej historii Bocheńskiego Klubu Sportowego nie zdarzyło się, aby klub nie wystartował w piłkarskich rozgrywkach, nie biorąc pod uwagę okresu II wojny światowej. Zarząd BKS twierdzi, że musiał podjąć trudną decyzję ze świadomością fatalnej sytuacji finansowej i dalszej przyszłości Klubu. Niestety, ale BKS Bochnia nie przystąpi do nowego sezonu 2014/2015 - podobno było to jedyne rozwiązanie. Przesłano oświadczenie dotyczące nie przystąpienia Bocheńskiego Klubu Sportowego to rozpoczynającego się nowego sezonu 2014/2015.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Treść przesłanego oświadczenia Zarządu BKS:

Drodzy Kibice i sympatycy Bocheńskiego Klubu Sportowego,

Zarząd Bocheńskiego Klubu Sportowego informuje, iż w związku z trudną sytuacją finansową i brakiem środków na rozpoczęcie sezonu 2014/2015, po odmowie Pana Burmistrza Miasta Bochnia o dalszym finansowaniu Klubu, podjęliśmy decyzje o nie przystąpieniu do meczu wyjazdowego z Sandecją Nowy Sącz, który zaplanowany był na 10.08.2014 na godz. 17:00.

Bocheński Klub Sportowy jedno z najstarszych Stowarzyszeń w Mieście Bochnia, realizuje swoje założenia statutowe krzewiące i propagujące sport wśród mieszkańców Miasta od ponad 90 lat. Inspiracją działania naszego Stowarzyszenia jest myśl Pierre de Coubertina „Świat człowieka jest piękny tym, że pięknym i wzniosłym jest obraz sportowej walki człowieka".

Bocheński Klub Sportowy dba o kształtowanie właściwych postaw moralnych oraz upowszechnianie zasad zdrowej sportowej rywalizacji wśród młodzieży, prowadząc dwie grupy juniorskie oraz drużynę seniorów. Warto wspomnieć, iż młodzież trenująca w Bocheńskim Klubie Sportowym ma możliwość bezpłatnego trenowania i podnoszenia swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Bocheński Klub Sportowy nie pobiera żadnych opłat ani składek członkowskich od zawodników, dlatego młodzież bez względu na statut społeczny może uprawiać piłkę nożną w naszym Klubie.

Zarząd Bocheńskiego Klubu Sportowego zwracał się trzy krotnie z prośba do Pana Burmistrza o dalsze finansowanie i wsparcia naszego Klubu, jednocześnie aby nie nadwyrężać budżetu Miasta Bochnia, prosiliśmy chociaż o częściowe współfinansowanie, a pozostałe środki umożliwiające funkcjonowanie i udziału w rozgrywkach w sezonie 2014 /2105 uzyskamy ze wsparcie z innych źródeł: jak darowizny, składki członkowskie, wsparcie sponsorów oraz biletów wstępu na mecze. Niestety bez pomocy Miasta, Klub musiałby się zadłużyć, a co za tym idzie w przyszłości generowało by to większe koszty funkcjonowania na co jako Zarząd nie chcemy dopuścić.

Czynimy to z przykrością, mając nadzieje, iż Klub z ponad 90 letnia tradycją nie zniknie z mapy klubów sportowych oraz nie pójdzie na marne trud i poświęcenie wielu wybitnych osób, które przyczyniły się do założenia oraz rozwój Bocheńskiego Klubu Sportowego.

W dotychczasowej historii Bocheńskiego Klubu Sportowego borykaliśmy się z wieloma trudnościami, jednak zawsze udawało się rozwiązać wszystkie problemy.

Z poważaniem

Zarząd Bocheńskiego Klubu Sportowego
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...