Motorem i quadem na podwójnym gazie

dodano: 2014-08-05 12:11 | aktualizacja: 2014-08-05 12:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: Komenda Policji w Bochni

policja_bochnia_sol_pl W niedzielę, 3 sierpnia 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali skierowani na łącznik między ulicami Majora Bacy a Partyzantów, gdzie według anonimowego zgłoszenia, dwóch mężczyzn miało poruszać się na motocyklach w stanie nietrzeźwym i brawurową jazdą stwarzać zagrożenie dla przebywających tam osób. Na miejscu policjanci napotkali kierujących motocyklem oraz quadem, którzy na widok radiowozu rzucili się do ucieczki, nie reagując na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który po zejściu z motocykla postanowił siłą zmusić interweniujących funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych i rzucił się z pięściami na jednego z nich. Krewkiego napastnika udało się obezwładnić i doprowadzić do radiowozu. W tym czasie kierujący quadem oddalił się z miejsca.

Po badaniu stanu trzeźwości 24-latka okazało się, że był on pijany. Alkomat wskazał w wydychanym przez niego powietrzu 2,46 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna ten miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a motocykl, którym wcześniej kierował nie był zarejestrowany i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Zatrzymany mężczyzna do poniedziałku trzeźwiał w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty  stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na to, iż był on już wcześniej karany za to przestępstwo, teraz grozi mu  kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Personalia drugiego uczestnika zdarzenia, który oddalił się z miejsca interwencji zostały szybko ustalone i został on zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało 24-letni mężczyzna w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, podobnie jak jego rówieśnik, usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...