Ostrzeżenie przed włamaniami w Bochni i okolicach

dodano: 2014-07-23 11:20 | aktualizacja: 2014-07-23 12:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bochni

policja_bochnia_sol_pl Komenda Powiatowa Policji w Bochni ostrzega przed włamaniami do mieszkań na terenie powiatu bocheńskiego. Od czerwca bieżącego roku bocheńscy policjanci odnotowali 16 tego typu przestępstw na terenie całego powiatu, w tym 6 przypadków w mieście Bochnia. Policja zwraca się z apelem, by zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W większości przypadków do włamań dochodzi w ciągu dnia, kiedy domownicy przebywają poza domem. Sprawcy po wcześniejszym wyłamaniu zamków, wchodzą do środka i w krótkim czasie penetrują pomieszczenia. Ich łupem pada głównie gotówka, biżuteria i podręczny sprzęt RTV. W odnotowanych przypadkach, niejednokrotnie straty szacowane były na kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagi na wszelkie, budzące podejrzenia  zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym bocheńską Policję pod nr. telefonu 997, 112 lub 14-615-22-22. Wszelkie, nawet z pozoru błahe informacje mogą być kluczowe w umożliwieniu rozpoznania i schwytania sprawców włamań.”  
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...