23.07 Małopolskie Święto Policji i to w Bochni

dodano: 2014-07-21 15:07 | aktualizacja: 2014-07-21 16:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: UM Bochnia

swieto_policji_160px 23 lipca 2014 r. na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. mgr Mariusza Dymury, Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka oraz Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego przyjadą przedstawiciela wszystkich małopolskich komend Policji. Poznamy laureata plebiscytu "Policjant roku 2014", a całość wydarzeń uświetni koncert orkiestry policyjnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2014 roku Polska Policja, która została powołana 24 lipca 1919 roku ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej, obchodzi 95 – lecie powstania. Właśnie z tej okazji w niedzielę, 20 lipca br., o godz. 10.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji.

W środę 23 lipca w Bochni, na Rynku odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji w Małopolsce. O godz. 15.00 wręczane będą awanse, medale i odznaczenia. Od godz. 13.00 będzie można zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okazję prezentacje i pokazy obrazujące pracę małopolskiej Policji.Atrakcje dla mieszkańców:
- Prezentacje sprzętu, radiowozów i motocykla policyjnego,
- Stoiska prewencyjne - porady z zakresu bezpiecznego zachowania się,
- Fotografie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”,
- Gry i konkursy dla dzieci z nagrodami,
- Alkogogle.

Poznamy także laureata plebiscytu "Policjant roku 2014", a całość wydarzeń uświetni koncert orkiestry policyjnej.

W związku z obchodami Wojewódzkiego Święta Policji, które odbędą się środę 23 lipca 2014 roku, w rejonie rynku na czas trwania uroczystości, od godziny 14:00 do godziny 16:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Północna i wschodnia pierzeja rynku zostaną całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Przed rozpoczęciem uroczystości oraz w jej trakcie, na krótki okres czasu nastąpią utrudnienia w ruchu również na ulicy Kazimierza Wielkiego.

Policja zapewnia jednocześnie, że w związku z utrudnieniami w ruchu zorganizowane zostaną objazdy, a w miejscach tych funkcjonariusze Policji będą kierowali ruchem.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...