18 lipca Mr. Pollack w Małej Czarnej

dodano: 2014-07-13 13:11 | aktualizacja: 2014-07-18 15:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Mała Czarna FB

format-c_mala_czarna W piątek, 18 lipca, w bocheńskim klubie Mała Czarna zapowiadany jest interesujący koncert grupy Mr. Pollack, która została założona przez dwóch braci, Grzegorza i Jacka Polaka. Grupa powstała w 1989 r. w Mielcu. Podczas koncertu grupa ma promować swoją najnowszą płytę “Black Hawk”. Początek koncertu o godz. 21:30.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojca Justyny Steczkowskiej) w 7. roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt.”QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International, występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem (“Brathanki”) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma “GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński, gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii. Rok 1997 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów “Gitara i Bas”, umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii “Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1998 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa “Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty “Manhattan-One”.

Skład grupy:
- Jacek Polak – guitar, vocal;
- Grzegorz Polak – drums;
- Bartłomiej “Gibson” Filip – bass, vocal.
- Wojciech Kawa – keys, vocal.

Więcej informacji na www.mrpollack.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...