Zapisy na XXI Memoriałowy Bieg Majora Bacy

dodano: 2014-07-17 10:31 | aktualizacja: 2014-07-17 11:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: MDK Bochnia

XX_Baca_160px Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza w niedzielę 3 sierpnia 2014r. na  XXI Memoriałowy Bieg Majora Bacy. Jest to cykliczna impreza sportowa, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz krajów ościennych, m.in. Słowacji, Czech i Ukrainy. Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców. Oprócz chęci upamiętnienia majora Bacy impreza ma na celu popularyzacje i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej. W 2010 roku na starcie biegu stanęło aż 274 zawodników – to jak dotąd rekordowa liczba biegaczy (w 2013r. 248).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana trasy
W związku z przeprowadzaną modernizacją dróg oraz linii kolejowej trasa tegorocznej edycji biegu podobnie jak w ubiegłym znacząco różni się od trasy z dawnych lat. Będą to dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek i Solidarności. 

Zapisy
Zapisy do biegu odbywają się drogą elektroniczną na stronie głównego organizatora www.mosir.bochnia.pl
Będzie można również ich dokonać w biurze zawodów w dniu startu (szczegóły w REGULAMINIE, który także  znajduje się na wyżej wymienionej stronie).
 
Dystans biegu głównego pozostaje ten sam: 10 km (asfalt).

Biuro zawodów - w Domu Strażaka w Chodenicach.
 
Bieg dzieci i młodzieży
Obok biegu dla dorosłych, którego start przewidziany jest na godz. 16.00, organizowany jest również bieg dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców do lat 12 oraz dziewcząt i chłopców od 12 do 16 lat. Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o 15.00.
Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania na stronie organizatora) Druk ten  będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów.

Projekt "XXI Memoriałowego Biegu Majora Bacy" realizowany jest przy wsparciu finansowym  Gminy Miasta Bochnia. 
Organizatorami Biegu  są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,Towarzystwo MOSIR Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Klub Biegacza LOK Bochnia, Zarząd Małopolski Ognisko TKKF Bochnia Raba, OSP Chodenice. 
 
Piknik nad Rabą - impreza towarzysząca
Dla kibiców i towarzyszących im rodzin przewidziano liczne atrakcje: gry i zabawy sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, imprezy plenerowe oraz festyn w ramach „Pikniku nad Rabą”, który drugi raz pod rząd odbywał się będzie na placu przy OSP w Chodenicach. Szczegóły wkrótce.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...