II miejsce MOSiR Bochnia w turnieju w Niemczech

dodano: 2014-07-15 10:20 | aktualizacja: 2014-07-15 10:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

mosir_logo_bochnia W dniach 25-30 czerwca 2014 r. piłkarze nożni MOSiR-u Bochnia pod opieką trenera Janusza Piątka spędzili w Niemczech, gdzie brali udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej, na który zostali zaproszeni przez klub TuS Holle – Grassdorf  e.V w Dolnej Saksonii. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM). MOSiR Bochnia zdobył II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej TuS Holle – Grassdorf e.V w Niemczech.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


W zawodach brały udział zespoły:
TuS Holle – Grassdorf - Niemcy, SV Bockenem 2007 – Niemcy, SMS Kraków – Polska oraz MOSiR Bochnia – Polska. Niestety klub SC Union Salzgitter z Niemiec, który miał uczestniczyć w zawodach w ostatniej chwili wycofał swój udział.

Nasi młodzi sportowcy, pomimo zakończenia sezonu i zmęczenia po całorocznych występach na murawie spisali się na medal. Co prawda tym razem nie udało im się wywalczyć miejsca pierwszego, ale zajęli miejsce II, ustępując pola klubowi SMS Kraków.

W meczach turniejowych strzelcami byli:
TuS Holle-Grasdorfl - MOSiR Bochnia 2:6 (Mus, Palonek),
MOSiR -Bokenen 5:2 (Tabor x3, Palonek, Mus)
MOSiR-SMS 1:6 (Czerwiński)
MOSiR - SMS 0-1
MOSiR - BOKENEN 5:0 (Chlebek, Mus, Juszczak, Tabor, Palonek)
MOSiR - Holle 5:0 (Tabor x 3, Mus, Matlęga)

W ostatnim meczu drużyna MOSiR-u pokazała charakter i zrewanżowała się gospodarzom wygrywając 5:0, co dało jej ostatecznie II miejsce.

Najlepszym bramkarzem został Seweryn Marcin – MOSiR Bochnia.

Turniej piłki nożnej nie był jedyną atrakcją tego wyjazdu. Podopieczni MOSiR-u wspólnie ze swoimi nowymi kolegami z Niemiec jeszcze przed rozpoczęciem swoich rozgrywek oglądali mecz Niemcy – USA, co miało ich wprowadzić w sportowy nastrój i pobudzić wolę walki.Dużą "niesportową" atrakcją, zwłaszcza dla chłopców, którzy żywo interesują się motoryzacją, było zwiedzanie muzeum Volkswagena, gdzie nasi sportowcy spędzili kilka godzin, podziwiając modele samochodów oraz słuchając historii powstania każdego z nich. Organizatorzy turnieju zadbali bowiem o polskojęzycznego tłumacza, aby chłopcy wynieśli z muzeum coś więcej niż tylko doznania wizualne.

Jednak to nie ostatnia atrakcja tego wyjazdu – dużym przeżyciem dla sportowców była możliwość zwiedzenia Stadionu Piłkarskiego „Volkswagen Arena” w Wolfsburgu, gdzie nasi młodzi zawodnicy przez moment mogli poczuć się jak gwiazdy sportu. Mieli bowiem okazję usiąść na ławce rezerwowych, w szatni gości i w loży dla VIP-ów. Mogli również spojrzeć na stadion z miejsca dla komentatorów sportowych i spróbować swoich sił przed mikrofonem.

Już po zakończeniu rozgrywek turniejowych nasi młodzi sportowcy udali się na zwiedzanie miasta Hildesheim, a w drodze powrotnej do Polski zwiedzili Berlin, wywożąc z Niemiec wiele miłych wspomnień.

Więcej zdjęć z wyjazdu na Facebooku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...