Uroczyste zakończenie sezonu judo 2013/2014

dodano: 2014-06-27 15:23 | aktualizacja: 2014-06-27 15:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MOSiR Bochnia

judom Środowe popołudnie, 25 czerwca 2014 roku judocy trenujący na co dzień w sekcji judo MOSiR Bochnia spędzili w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2013/2014. Sezon ten należał do bardzo owocnych, a zarazem i do bardzo trudnych. Wychowankowie bocheńskiej sekcji judo brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd za każdym razem wracali z licznymi medalami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same, ale poprzedzone są ciężką, całoroczna pracą na treningach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodatkowo judocy brali również udział w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo, a w jej 8 rundach startowało 106 zawodników.

Podczas swoich całorocznych zmagań w Bocheńskiej Lidze Judo oraz na wszystkich zawodach wyjazdowych judocy zdobywali punkty, które w rezultacie wyłoniły zwycięzców tego sezonu. Doceniając sukcesy oraz wysiłek włożony w ich osiągnięcia aż 43 osoby z początku klasyfikacji generalnej zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami a 20 najlepszych zawodników otrzymało upominki rzeczowe. Wszyscy zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia również otrzymali drobne pamiątkowe upominki.Podczas podsumowania całorocznej pracy sekcji judo nie można było zapomnieć o XVII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, który zakończył się dosłownie kilka dni temu (więcej na ten temat tutaj). Mając go świeżo w pamięci dyr. MOSiR Sabina Bajda, omawiając występ naszych zawodników, nie mogła nie docenić pracy rodziców, którzy z pełnym zaangażowaniem, często poświęcając na to własny urlop służyli pomocą zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas trwania Turnieju.Bardzo doceniamy zaangażowanie i chęć służenia pomocą – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda. – Jest ona dla nas bezcenna. Cieszę się bardzo, że w tych trudnych czasach, gdzie każdy jest zabiegany, zapracowany, w czasach ciągłej pogoni za pieniądzem wciąż istnieją ludzie, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas, aby służyć nam swoją pomóc. Dziękuję nie tylko za pomoc w organizacji Turnieju w Kopalni Soli, ale również za pomoc całoroczną. Cieszę się, że w każdej sytuacji możemy na Was liczyć i jestem Wam za to ogromnie wdzięczna.

Nie mogę przy tej okazji nie pogratulować wszystkim naszym medalistom, których całoroczna ciężka praca zaowocowała licznymi medalami. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że są to bardzo mocne zawody i zdobycie medalu na tego typu turnieju jest niemałym osiągnięciem. Muszę również pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy w tegorocznym turnieju w klasyfikacji drużynowej wywalczyli złoty medal dla MOSiR-u Bochnia.

Nie zapomniano również o zawodnikach reprezentujących nasz klub na turnieju w Kopalni Soli w Bochni, a którym nie udało się stanąć na podium, odebrali oni z rąk dyr. MOSiR Bochnia Sabiny Bajdy dyplomy, a z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego okolicznościowe pamiątkowe medale.W tym miejscu muszę wspomnieć o naszych aktualnym Mistrzu Polski Młodzików w Judo: Jakubie Nosalskim – mówi dyr. MOSiR. – Jest mi ogromnie miło jeszcze raz złożyć na jego ręce serdeczne gratulacje i wyrazy mojego uznania. Jesteśmy dumni, że nasz wychowanek osiągnął taki sukces i jedyne co możemy mu jeszcze życzyć, to aby jego ciężka praca zawsze owocowała tak wspaniałymi wynikami.

W dowód uznania Jakub Nosalski z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego otrzymał torbę sportową.Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek.

Dodatkową atrakcją wieczoru był corocznie rozgrywany mecz piłki nożnej.  

Nawet niezbyt sprzyjająca aura nie zdołała zniechęcić trenerów, starszych zawodników i rodziców do rozegrania corocznego meczu: trenerzy i zawodnicy kontra rodzice.

Po bardzo zaciętym meczu, rozgrywanym w strugach deszczu, mecz zakończył się remisem 4 : 4. Nie był jednak wynik, który zadowoliłby którąkolwiek ze stron, dlatego zawodnicy zarówno jednej jak i drugiej drużyny zapowiedzieli, że pokonają drużynę przeciwną już za rok.Należy wspomnieć, że organizatorem Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci było Towarzystwo Sportowe MOSIR oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...