I miejsce MOSIR Bochnia na Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli

dodano: 2014-06-22 15:23 | aktualizacja: 2014-06-24 11:14
autor: Anna Kawalec | źródło: inf.wł./MOSiR

judom Judocy i judoczki z 7 państw i 49 klubów sportowych - Austrii, Chorwacji, Czech, Litwy,  Słowacji, Ukrainy i Polski zjechali w miniony weekend (21-22 czerwca 2014 r.) do Solnego Grodu, by wziąć udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni. Turniej ten był realizowany przy wsparciu finansowym: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Gminy Miasta Bochnia i licznych sponsorów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Uroczystego otwarcia dwudniowego turnieju dokonał w sobotę burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński oraz wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda.Uroczystość otwarcia uświetniły występem: Daria Szulc, Adrianna Naczyńska i Natalia Feja - akrobatki z Dzielnicowego Ośrodku Sportu i Rekreacji "Sokolnia" w Chorzowie, Mistrzynie Polski 2014 w kat. wiekowej 11-16 lat, uczestniczki Mistrzostw Europy w Lizbonie 2013 r., reprezentantki Polski na Mistrzostwach Świata w Paryżu, które odbędą się za tydzień oraz solowym układem koleżanka z tegoż klubu Wiktoria Naczyńska.

Zwycięzcami zawodów drużynowych zostali gospodarze turnieju - judocy MOSiR Bochnia!

Na drugim miejscu uplasował się zaprzyjaźniony z naszym Ośrodkiem klub KUMIKATA z Litwy. Trzecie miejsce wywalczył JC ZTS MARTIN ze Słowacji.

- Cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej iż zastanawialiśmy się nad tym, czy wystawiać nasz zespół do rywalizacji drużynowej - mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda. - Jak widać obawy okazały się bezpodstawne, a nasz klub po raz drugi z rzędu (podobnie jak w ubiegłym roku) triumfował.

- W tym miejscu należy podkreślić, iż na taki wynik składa się wieloletnia praca i wytrwałość naszych podopiecznych, nad którymi  czuwają trenerzy Waldemar Kowalski, Sebastian Serwiński i Grzegorz Maj. Nie do przecenienia jest też rola rodziców naszych wychowanków, którzy przyczyniają się do rozwoju pasji swoich dzieci
- dodaje dyrektor bocheńskiego Ośrodka Sabina Bajda.

437 zawodników, 13 sędziów
W pierwszym dniu turnieju walczyło 207 zawodników, w drugim 180, w zawodach drużynowych 50, a więc w sumie w podziemiach kopalni w tym roku udział wzięło 437 judoków i judoczek. Zawody oceniało 13 sędziów, w tym 5 o uprawnieniach międzynarodowych pod przewodnictwem głównego arbitra Czesława Garncarza.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Zwycięzcy indywidualni otrzymali medale, dyplomy, drobne upominki, a zdobywcy I miejsc również pamiątkowe ryciny. Nagrodzeni wyjechali z koszulkami reklamującymi turniej oraz słoiczkami soli – pamiątką z Kopalni. Rozdano też liczne gadżety, które mają wpłynąć na promocję miasta Bochnia oraz instytucji i firm wspierających Turniej. W pierwszym dniu zawodów zwycięzcom medale i nagrody wręczali radni miasta Bochnia: Edward Dymura, Władysław Rzymek, Jacek Kawalec.

Dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda wręczyła również  Puchar Prezesa Zarządu Kopalni Bochnia dla najlepszego zespołu XVII Turnieju. W dowód gościnności gospodarzy turnieju i za zgodą zwycięskiej drużyny MOSiR Bochnia przekazano go jednak zespołowi przyjezdnemu, który zajął drugie miejsce czyli litewskiemu klubowi KUMIKATA.Miłym zakończeniem pierwszego dnia zawodów była tradycyjna już loteria fantowa Szczęśliwy Numerek. Każdy z uczestników turnieju miał szansę wygrać ciekawe nagrody. Główną był tablet. Oprócz niego losowano m.in.: piłki, śpiwory, poduszki, karimaty, zegarki, plecaki, zestawy do badmintona, paletki do ping ponga, pendrivy.

W drugim dniu zawodów kontynuowano rozgrywki indywidualne. Walczyły dziewczęta z rocznika  2002/03 oraz dzieci z roku 2004 i młodsze. Zwycięzcom dyplomy, medale i ryciny wręczał zastępca burmistrza Tomasz Przybyło oraz prezes Towarzystwa Sportowego MOSiR Maria Tworzydło. Wśród nagrodzonych wyróżniono również Najlepszego Judokę Dnia, którym został Ivan Okhrikchuk z klubu JC TRIUM KIEV. Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach zawodów, którym wręczono maskotki. Byli nimi judocy urodzeni w 2008 roku: Nina Mamot z warszawskiego ośrodka LEMUR i Piotr Kosałka z Wolbromia.

Bochnianie nie tylko zdobyli I miejsce w turnieju w rozgrywkach drużynowych, ale również  zdominowali rozgrywki indywidualne, gdzie wywalczyli 15 medali. - W imieniu trenerów dziękuję wszystkim zawodnikom za piękną prezentację swoich umiejętności na tegorocznym turnieju - mówi Sebastian Serwiński. - Gratulujemy zwycięzcom, ale również tym którzy nie zdobyli wymarzonych medali. Liczy się bowiem zapał i chęci, ale trzeba podkreślić, że poziom tych zawodów jest bardzo wysoki i zdobycie medalowej pozycji jest bardzo trudne.Bochnię reprezentowało 48 zawodników: Mateusz Błoniarczyk, Ola Babicz, Sebastian Babicz, Max Bielecki, Maciej Bielecki, Sara Bułat, Krzysztof Baniak, Igor Dziadowiec, Mikołaj Filipek, Patryk Gawor, Mikołaj Grobliński, Julia Gut, Rafał Gibała, Norbert Gądek, Dawid Imiołek, Antoni Juszczyk, Kacper Kluz, Agata Kluz, Kacper Kubas, Kamil Kubas, Filip Kurtyka, Hubert Kaczmarczyk, Seweryn Kaczmarczyk, Karol Kowalski, Radek Kowalski, Bartosz Król, Hubert Kurtyka, Mateusz Klasa, Maciej Kumor, Dominika Możdżeń, Filip Możdżeń, Szymon Mazurkiewicz, Szymon Mierzwiński, Jakub Nosalski, Filip Oleksy, Mateusz Pławecki, Damian Pławecki, Jakub Rynduch, Aleksandra Ryncarz, Maciej Ryncarz, Maja Twardowska, Michał Trojan, Justyna Wojcieszek, Bartosz Więcek, Oliwia Wątorek, Izabela Wszołek, Wiktoria Żabczyńska, Oliwer Żelichowski.

Fotogaleria z XVII Międzynarodowego Turnieju Judo

Dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły organizację tegorocznego turnieju. - Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej i utrzymanej na bardzo wysokim poziomie organizacji zawodów. Mam na myśli także rodziców naszych bocheńskich judoków i wolontariuszy, którym dziękuję za pracę i sympatyczną atmosferę. Do zobaczenia za rok!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...