Warsztaty bębniarskie w amfiteatrze na Uzborni

dodano: 2014-06-23 17:18 | aktualizacja: 2014-06-23 18:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Stowarzyszenie Kotłownia

Bocheńska Scena Letnia 4 lipca 2014 roku w godz. 16:00-18:00 Stowarzyszenie Kotłownia organizuje Niezłe Warsztaty Bębniarskie - otwarte, bezpłatne spotkanie dla młodzieży i dorosłych w amfiteatrze Parku Uzbornia, które poprowadzi grupa Niezły Cyrk. Podczas warsztatów będzie można poznać, dotknąć i zagrać na takich instrumentach, jak konga, jembe, darbuka oraz poprzeszkadzać na shekere, cabsa czy agogo. Po zakończeniu warsztatów ok. 18.45 planowany jest wspólny występ z ekipą Niezłego Cyrku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stowarzyszenie Kotłownia z powodzeniem kontynuuje projekt Bocheńska Scena Letnia, która w tym roku rozpoczyna swoją III edycję. Od 4 lipca będziemy spotykać się w nowym miejscu - amfiteatrze Rodzinnego Parku Uzbornia.

Pierwszym wydarzeniem na tegorocznej Bocheńskiej Scenie Letniej będą otwarte, bezpłatne Niezłe Warsztaty Bębniarskie dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 4 lipca.- Posiadacie swoje instrumenty? To bardzo dobrze. Weźcie je ze sobą. Osobom, które nie mają bębna udostępnimy któryś z naszych instrumentów. A jeżeli chcecie tylko popatrzeć i posłuchać weźcie swoich bliskich i znajomych :) - zaprasza organizator.

Rytm jest tym, co towarzyszy nam od pierwszych chwil naszego życia. Pierwszy rytm jaki odczuwamy, to rytm serca matki. Wywiera on na nas ogromny wpływ jeszcze przed narodzinami. Działa jak nieustannie powtarzana mantra spokoju i bezpieczeństwa, które pomaga nam poznawać świat od chwili narodzin. Niestety żyjąc przez lata w natłoku dźwięków docierających do nas chaotycznie ze wszystkich możliwych kierunków ucicha w nas ten wspaniały dar. Coraz gorzej radzimy sobie w „trudnych sytuacjach”, zanika energia, której (jak mogłoby się teraz wydawać) wcześniej mieliśmy w nadmiarze… Można doszukiwać się wielu negatywnych konsekwencji stłumienia tego pierwotnego rytmu.
Proponujemy jednak odnaleźć go w sobie ponownie.
To wstępne założenie, które ma doprowadzić nas do celu, jakim jest zaprzyjaźnienie się z instrumentem. W tym czasie nauczycie się rozróżniać i wydobywać podstawowe dźwięki, grać pierwsze rytmy solo, w parach i grupowo. Dowiecie się jak stroić i konserwować bębny. Poznacie ćwiczenia przydatne w grze, choć nie zawsze wykonywane będą na instrumentach. Będziemy ruszać nie tylko rękoma :-)
Niezły Cyrk

Organizator: Stowarzyszenie Kotłownia
Prowadzenie: Niezły Cyrk / www.niezlycyrk.pl

ZAPISY:
Tylko dla osób nieposiadających instrumentów - pozostali wejście otwarte.
Zapisy są przyjmowane do 3 lipca (czwartek). Organizator prosi o wysyłanie e-maili na adres: s.kotlownia(malpa)gmail.com z dopiskiem „Warsztaty bębniarskie” z podaniem nazwiska, tel. kontaktowego oraz liczbą zainteresowanych.


Bocheńska Scena Letnia - dla tych, co tworzyć chcą i występować, oglądać, słuchać i dopingować, stawiać pierwsze kroki i dalej się edukować, co pragną konceptem, akordem, układem... zadziwić świata resztę...
To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Kotłownia oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochni.
To cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się w okresie letnim na scenie bocheńskiego Rynku. Dotychczas odbyły się dwie edycje BSL:
  • I edycja - 2012 r. (wspólnie ze Stowarzyszeniem Dla Muzyki)
  • II edycja - 2013 r.

Tegoroczna III edycja odbywać się będzie w amfiteatrze Rodzinnego Parku Uzbornia.

Bocheńska Scena Letnia to projekt umożliwiający rozwój aktywności kulturalnej i artystycznej m.in.mieszkańców miasta oraz integrację środowisk twórczych przede wszystkim poprzez prezentację amatorskiej twórczości muzycznej w konfrontacji z profesjonalnymi artystami i grupami.

Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia.

Dotychczas na Bocheńskiej Scenie Letniej wystąpiło łącznie 74 formacji muzycznych, tanecznych i sportowych, odbyły się także pokazy mutimedialne. Podczas każdego koncertu imprezę oglądało po kilkaset osób. Łącznie w ubiegłym roku imprezę oglądało ok. 3500 tys widzów. W roku 2013 utworzony został fanpage BSL na profilu społecznościowym Facebook, który zyskał już ponad 1000 polubień, dzięki czemu informacja o projekcie dociera do ok. 11000 tys. unikatowych użytkowników.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Muzyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...