Warsztaty tańca cygańskiego oraz koncert gongów i mis tybetańskich

dodano: 2014-06-23 16:40 | aktualizacja: 2014-06-24 20:18
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Amar

Ogień i dzikość w tańcu kobiecym Sekcja Tańca Orientalnego „Amar” przy Miejskim Domu Kultury w Bochni zaprasza na „Ogień i dzikość w tańcu kobiecym”: warsztaty podstaw tańca cygańskiego z Bogumiłą Delimatą oraz Relaksacyjny Koncert Gongów i Mis Tybetańskich.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Ogień i dzikość w tańcu kobiecym”: warsztaty podstaw tańca cygańskiego z Bogumiłą Delimatą
niedziela, 29 czerwca 2014, godz. 12:45-16:45
Miejski Dom Kultury w Bochni, ul. Regis 1 - sala lustrzana (baletowa) na dole
Zapisy i kontakt – Agnieszka Gicala: amar(malpa)amaremotion.pl; tel. 503 098 513

Bogumiła Delimata jest Cyganką urodzoną we Wrocławiu. Taniec ma we krwi, bo wyniosła go z atmosfery domu rodzinnego. Jest świetną nauczycielką z niekonwencjonalnym podejściem, świeżością i autentycznością. Oprócz znajomości tańca polskich Cyganów inspiruje ją także jego bardziej ekspresyjna rosyjska odmiana. Jest również tancerką flamenco, w poszukiwaniu którego wyruszyła do Granady, gdzie mieszka do dziś. Bogumiła to również malarka, członkini grupy artystycznej Romani Art, a także realizatorka wielu projektów integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Zajęcia prowadzone przez Bogumiłę Delimatę dają jedyną i niepowtarzalną okazję zetknięcia się z taneczną kulturą polskich Cyganów.

Warsztat obejmuje: podstawy wiedzy o tańcu cygańskim, ćwiczenia ekspresji tanecznej, kroki, gesty i ich kombinacje, które można złożyć w choreografię.
Jest to już drugi w Bochni warsztat z Bogumiłą Delimatą, ale poziom zajęć jest otwarty i mogą w nim uczestniczyć osoby, które nie brały udziału w pierwszym warsztacie.

UWAGA: Konieczne szerokie spódnice!Aktualizacja:
Warsztaty tańca odbędą się dzień później - w niedzielę, 29 czerwca 2014; godziny bez zmian.

Sesja Relaksacyjna „Kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich”
sobota, 28 czerwca, godz. 17:00
Miejski Dom Kultury w Bochni, ul. Regis 1 - sala kameralna (1. piętro)
Cena: 20 zł (płatne u prowadzącej przed zajęciami)
Prowadząca: Monika Doroszkiewicz; http://masazdzwiekiemkrakow.pl
Zapisy: Monika Doroszkiewicz - tel. 797 371 656

- Sesja relaksacyjna pozwala na głęboko odprężające odczuwanie wibracji dźwięku. Kojąca wibracja gongu i mis przenika nas i otwiera na głębokie doświadczanie swojego istnienia, pozwala odkrywać dotyk dźwięku w przestrzeni świadomości siebie, doświadczać pulsu życia w sobie. Naturalnie pojawia się stan medytacji, głębokiego połączenia ze swoim wnętrzem, wyzwalające pierwotną radość i harmonię. Po zanurzeniu się w przestrzeni dźwiękowej, doświadczeniu zanurzenia w dźwiękach, zostajemy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się lekko, przestrzennie, pełniej doświadczając obecności. Każda komórka ciała zostaje obudzona do życia, budzą się samouzdrawiające siły organizmu, a procesy regeneracji w ciele nabierają pełnej mocy - zachęca organizator. - W trakcie sesji relaksacyjnej jesteśmy w wygodnej pozycji leżącej, na macie, okryci kocami, co dodatkowo sprzyja wrażeniu kąpieli w dźwięku i pełnemu odprężeniu - dodaje.

Organizator prosi o zaopatrzenie się w matę i kocyk. Sesja trwa ok. 1 godziny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...