Ustalono podejrzaną o wjechanie w grupę dzieci w Lipnicy Murowanej

dodano: 2014-06-04 12:28 | aktualizacja: 2014-06-04 12:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KPP w Bochni

policja_bochnia_sol_pl Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, analizując informacje, jakie uzyskali dzięki współpracy z lokalną społecznością, zidentyfikowali pojazd i dotarli do kobiety, która jest podejrzana o to, że w dniu 8.05.2014 roku około godziny 13:00 na rynku w Lipnicy Murowanej, kierując samochodem marki Skoda i wykonując manewr cofania, wjechała w grupę dzieci, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W skutek tego zdarzenia kilkoro dzieci stojących za pojazdem odniosło niegroźne stłuczenia i otarcia naskórka. Zdarzenie to wyczerpuje znamiona wykroczenia polegającego na stworzeniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i taki też zarzut kierująca Skodą usłyszała. Ponadto kobiecie postawiono zarzut nieudzielenia niezwłocznej pomocy pokrzywdzonym w zdarzeniu drogowym oraz nieudzielenia poszkodowanym informacji dotyczących swoich danych personalnych i ubezpieczenia OC.

Policjanci, oprócz przedstawienia jej zarzutów i skierowania wniosku o ukaranie do sądu, zdecydowali się zatrzymać jej prawo jazdy z uwagi na to, że za nieudzielenie pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. O tym, czy kierująca jest winna zarzucanych jej czynów, zadecyduje w najbliższym czasie sąd. Za popełnione wykroczenia, zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kierującej grozi kara aresztu, grzywny lub nagany.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kroniki policyjne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...