6-7.06 II Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga

dodano: 2014-02-28 23:40 | aktualizacja: 2014-05-29 00:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: bochnia.eu

rajd_Kulig_2014_160px 7 czerwca 2014 odbędzie się 2. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga, który będzie stanowił III rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Impreza po raz kolejny zawita na tereny powiatu bocheńskiego oraz miasta Bochnia. 6 czerwca zawodnicy stawią się na odbiorze administracyjnym. Następnie udadzą się na zapoznanie z trasą, a ich samochody przejdą badanie kontrolne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę 7 czerwca rozpocznie się rywalizacja.
Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy sięgnęli po kultowe OeSy znane m.in. z Rajdu Krakowskiego. Rano zawodnicy wyruszą z bocheńskiego rynku na odcinki zlokalizowane w Łapanowie i Nowym Wiśniczu. Po każdej pętli zjeżdżać będą do Parku Serwisowego mieszczącego się na Stadionie Miejskim w Nowym Wiśniczu. Największą atrakcją rajdu będzie odcinek w ścisłym centrum Bochni rozegrany na koniec zawodów.Organizatorzy zaplanowali nie tylko sportowe emocje.
W ciągu dnia, po starcie honorowym zawodników, na bocheńskim rynku będzie zorganizowane mini miasteczko motoryzacyjne. Będzie tam można również zobaczyć wystawę zdjęć poświęconą Januszowi Kuligowi, przygotowaną przez Gimnazjum jego imienia w Łapanowie. Na koniec zawodów, właśnie z rynku zawodnicy wyruszą na ostatni OeS, by po jego przejechaniu stawić się na mecie honorowej rajdu. Tam również zwycięzcy odcinka miejskiego dostaną puchary ufundowane przez Burmistrz Miasta Bochnia. Rozdanie pozostałych nagród odbędzie się po ogłoszeniu wyników oficjalnych w biurze rajdu w Hotelu Bochnia.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu, zapewniając, że impreza ta będzie doskonałą zabawą nie tylko dla fanów sportów motorowych, ale także dla mieszkańców powiatu bocheńskiego i miasta Bochnia. Aby tak było, należy zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych kwestii jaką jest bezpieczeństwo.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim tym, bez których 2. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga nie mógłby się odbyć. Szczególne podziękowania kierują w stronę władz powiatu bocheńskiego, miasta Bochnia oraz gmin: Łapanów, Nowy Wiśnicz i Lipnica Murowana. Rajd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc wielu partnerów.

Więcej szczegółów na stronie internetowej oraz profilu facebookowym imprezy.

U W A G A !!!

W związku z odbywającym się 7 czerwca 2014 roku odcinkiem miejskim "Bochnia" w godzinach 14-21 zostaną całkowicie zamknięte ulice oraz będzie obowiązywał zakaz parkowania:

- Bochnia Rynek
- Bochnia ul. Solna
- Bochnia ul. Sutoris
- Bochnia ul. Kraszewskiego
- Bochnia ul. Bracka
- Bochnia ul. Trudna
- Bochnia ul. Galasa
- Bochnia ul. Niecała
- Bochnia ul. Solna Góra

Organizatorzy zwracają się z gorąca prośbą o takie zaplanowanie przyjazdów i wyjazdów, a także przeparkowanie pozostawionych samochodów, aby uniknąć kolizji z w/w imprezą.

Pojazdy kierowców rajdowych można oglądać tylko z miejsc wyznaczonych przez organizatora, oznaczone zielonymi tabliczkami PUNKT WIDOKOWY i żółto-czarną taśmą (za taśmą ostrzegawczą).
- Pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez taśmę ostrzegawczą po przejeździe samochodu organizatora oznaczonego jako „B”.
- Pod żadnym pozorem, nie wolno wjeżdżać samochodem na trasę rajdu. Prosimy o pilnowanie dzieci oraz zwierząt aby nie wydostały się na trasę rajdu.


Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...