Udany występ bocheńskich judoków w Międzynarodowym Turnieju Judo

dodano: 2014-05-20 11:58 | aktualizacja: 2014-05-20 12:52
autor: Anna Kawalec | źródło: MOSiR

judomini Ubiegły weekend (16-18 maja 2014 r.) młodzi bocheńscy judocy, pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego, spędzili w Rymawskiej Sobocie (Słowacja), biorąc tam udział w Międzynarodowym Turnieju Judo „XXXVIII INTERNATIONAL GRAND PRIX of RIMAVSKÁ SOBOTA JUDO”. W zawodach udział wzięło prawie 500 zawodników z 11 państw: Polski, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Serbii, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Rumunii, Austrii i  Czech. Judocy MOSiR-u Bochnia wywalczyli w sumie 6 medali: 1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe oraz dwa V miejsca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawody te należą do jednych z mocniejszych. Kluby przywożą tam swoich najlepszych zawodników, więc żeby zdobyć medal, trzeba się bardzo postarać i wiele potrafić. Każda walka to „ciężka przeprawa” i bez mała wyrywanie przeciwnikowi zwycięstwa. Każda nawet najmniejsza chwila dekoncentracji pozbawia szans na wygraną. Przekonała się o tym Oliwia Wątorek, która w walce finałowej w „złotym punkcie” zapomniała się przez ułamek sekundy i kosztowało ją to oddanie zwycięstwa przeciwniczce. Oliwia przegrała walkę finałową przez „shido” (kara), zajmując tym samym II miejsce w swojej kategorii.

- Muszę przyznać - mówi trener Waldemar Kowalski - że bocheńscy judocy byli „godnymi rywalami” dla swoich przeciwników i chociaż nie zawsze udało im się wygrać walkę, to na macie spisywali się bardzo dobrze. Jestem zadowolony z występu naszych wychowanków.Jednak udział w takich zawodach to nie tylko same medale. Młodzi ludzie dzięki nim uczą się samodzielności, dyscypliny oraz współdziałania w grupie - taki wyjazd to również wspaniała okazja do integracji.

- Z dużą przyjemnością patrzyłem - dodaje trener Kowalski - jak pomimo różnicy wieku wszyscy moi podopieczni wspaniale się rozumieli, wspierali i jak po zakończonych walkach podchodzili jeden do drugiego, dodając otuchy sobie nawzajem.

Szczegółowe wyniki:

Miejsce I wywalczył Kowalski Radosław

Miejsce II wywalczyły:
    Wątorek Oliwia
    Twardowska Maja

Miejsce III wywalczyli:
    Wszołek Izabela
    Kubas Kamil
    Żabczyńska Wiktoria

Na V miejscu znaleźli się:
    Kubas Kacper
    Filipek Mikołaj

W zawodach udział brali również: Rynduch Jakub, Pławecki Mateusz, Gądek Norbert, Gut Julia, Gibała Rafał, Żelichowski Oliwer.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [zimowa]

Zimowa panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni na płótnie - wydruk 100 x 36 cm [od wschodu]

Panorama Bochni od strony wschodniej - wydruk na płótnie

299 zł Więcej...

Panorama Bochni tzw. czegodajewka wydruk 100 x 36 cm [1]

Panorama Bochni a la Czegodajew wzorowana na obrazach ukraińskiego autora...

299 zł Więcej...