Podpisano umowę na budowę tężni solankowej

dodano: 2018-06-04 16:06
autor: AK | źródło: UM Bochnia

tężnia Bochnia 4 czerwca br. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa tężni wraz z komorą solną w Bochni”. Aktu podpisania dokonali: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia oraz Jerzy Czeremuga - Wiceprezes Zarządu Firmy ZUE S.A.

tężnia Bochnia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa ZUE jest to jeden z czołowych podmiotów budownictwa infrastruktury miejskiej. Wśród zrealizowanych przez firmę projektów znajdziemy takie inwestycje, jak: budowa zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu, przebudowa ulicy Franciszkańskiej i Dominikańskiej w Krakowie wraz z torowiskiem, przebudowa ulicy Lubicz wraz z realizacją wydzielonego pasa tramwajowo-autobusowego, przebudowa ulicy Rakowickiej wraz z pętlą tramwajową oraz remont murów oporowych przy ulicy Lubicz w Krakowie, budowa Centrum Obsługi Granicznej w Medyce.

Przedmiotem bocheńskiego zadania jest zaprojektowanie i wybudowanie obiektu tężni solankowej wraz z towarzyszącymi obiektami rekreacyjnymi, obiektami małej architektury i elementami infrastruktury technicznej.
 
Koncepcja tężni w Bochni

Zadanie inwestycyjne obejmować będzie następujące elementy:
  • tężnię z komorą inhalacyjną,
  • układ komunikacyjny,
  • plac manewrowy,
  • zieleń,
  • obiekty sportowe (boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkową, nożną, koszykówkę, tenisa),
  • plac zabaw z siłownią zewnętrzną.

Zakończenie prac budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie tężni przewidziane jest na 16 grudnia 2019 r. Kwota przeznaczona na wykonanie tej inwestycji wynosi 7.779.750,00 zł.

Przypominamy, że Gmina Miasta Bochnia otrzymała dofinansowanie na to zadanie w wysokości 3 681 320,77 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Corab COR-900 biała

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

70 zł Więcej...

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...