Szczepan Brzeski wyruszy na Mount Everest

dodano: 2018-04-04 15:11
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Szczepan Brzeski 3 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona wyprawie Szczepana Brzeskiego na Mount Everest. Pochodzący z Bochni podróżnik i pasjonat gór wysokich Szczepan Brzeski od 2012 roku realizuje projekt „Korona Ziemi” (9 szczytów). Ma na swoim koncie 8 z nich, m.in.: Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Do ukończenia projektu brakuje mu już tylko Mount Everest.

Szczepan Brzeski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
21 maja 2017 roku Bochnianin wspiął się na wysokość 8800 m n.p.m. (wys. tzw. Stopnia Hillary'ego, Igloo Everest Expedition 2017), ale ze względów logistycznych niestety zdobycie szczytu musiał odłożyć w czasie. W tym roku ponownie rusza na najwyższy szczyt Himalajów, mając tym samym szansę zostać jedną z 22 osób w historii polskiej wspinaczki wysokogórskiej, która zdobyła Górską Koronę Ziemi.

Wspólnie ze Szczepanem na wyprawę wyruszy jego partnerka z Everteam, pochodząca z Rzeszowa – Sylwia Bajek, która na swoim „górskim koncie” ma m.in. Wierzchołek Południowy Mount Everest, Denali, Island Peak, Gran Paradiso. W tym roku pragnie wspiąć się na szczyt Lhotse jako czwarta, najmłodsza Polka w historii.

Patronat nad wyprawą, która rozpocznie się już 8 kwietnia, objęli starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Obecni podczas konferencji włodarze powiatu i miasta wspólnie życzyli podróżnikom sukcesu w tegorocznej wspinaczce, jednocześnie, mając na uwadze ostatnie doniesienia medialne, rozwagi w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyprawy można śledzić na stronie www.everteam.pl oraz na profilu Facebook.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Turystyka
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...