Premiera 4. odcinka „Watahy 2” w HBO [wideo]

dodano: 2017-11-02 12:59 | aktualizacja: 2017-11-02 14:05
autor: Jakub Sulisz | źródło: HBO

HBO Wataha sezon 2 Groza Bieszczad stała się główną inspiracją do stworzenia ścieżki dźwiękowej drugiego sezonu serialu „Wataha”. Łukasz Targosz, autor muzyki, tworząc koncentrował się na tym, aby dźwięki podkreślały ich mroczne oblicze. W serialu będzie można usłyszeć także utwory z najnowszej płyty folkowego zespołu Tołhaje pt. Mama Warhola. Premierowe odcinki „Watahy” można oglądać w każdą niedzielę od rana w HBO GO oraz o godz. 20:10 w HBO.

Wataha 2. sezon HBO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Muzyka w drugim sezonie serialu „Wataha”, podobnie jak w sezonie pierwszym, odgrywa bardzo istotną rolę. Ważnym bodźcem do jej stworzenia ponownie stały się Bieszczady, tyle że tym razem ich dzikie i mroczne oblicze pokazane w tym sezonie. Łukasz Targosz, autor ścieżki dźwiękowej, został nagrodzony prestiżową nagrodą MocArt RMF Classic za muzykę do pierwszego sezonu. Tym razem skupił się na kruchości człowieka wobec potęgi natury. Z wyjątkowych krajobrazów chciał wydobyć ukrytą pod pocztówkowym pięknem grozę i majestat tych niepowtarzalnych gór.
 
 

Największa różnica między ścieżkami muzycznymi obu sezonów polega na tym, że wspomniana groza z drugiej części nabiera jeszcze większej siły, a jednocześnie mocniej jest skonfrontowana z cierpieniem i dramatem ludzkim. Właśnie dlatego więcej w drugim sezonie melodii napisanych na wiolonczelę, fortepian czy lirycznych partii wokalnych – mówi Łukasz Targosz.

Ścieżka dźwiękowa została wzbogacona o utwory z przygotowywanej właśnie płyty pt. Mama Warhola, folkowego zespołu Tołhaje, która wkrótce ukaże się na rynku. Zespół w swojej twórczości czerpie inspiracje z tradycji Bojków i Łemków – grup etnicznych zamieszkujących Bieszczady przed 1947 rokiem, a także z kultury muzycznej Polski południowo-wschodniej oraz grup etnicznych dzisiejszej Ukrainy. Płyta Mama Warhola zawiera materiał, który powstał na bazie ludowych pieśni rusińskich, zaśpiewanych przez mamę Andy’ego Warhola.

Trailer serialu HBO „Wataha” z wykorzystaniem utworu A w niedziele rano zespołu Tołhaje:
 

W obsadzie drugiego sezonu serialu HBO „Wataha” znaleźli się: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia-Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe role wcielą się Grzegorz Damięcki, Marek Kalita, Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Reżyserami drugiego sezonu „Watahy” są Kasia Adamik (Boisko bezdomnych, Wataha I) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia Rodzina). Scenariusz napisali Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka, Bartosz Janiszewski oraz Marta Szymanek. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek. Autorem muzyki do serialu jest Łukasz Targosz. W produkcji zostały wykorzystane również utwory zespołu Tołhaje pochodzące z przygotowywanej właśnie płyty pt. Mama Warhola. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.
 

Dalsze losy bohaterów „Watahy” można śledzić w HBO oraz w serwisie HBO GO, w którym dostępne są już cztery odcinki serialu. Premiera antenowa czwartego odcinka „Watahy” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 listopada o godz. 20:10 w HBO, a w HBO GO tego dnia rano pojawi się już piąty odcinek produkcji.
 

Wataha 2, odc. 4
Rebrow nie powraca przez dłuższy czas. Alsu i jej syn niepokoją się. Łuczak również z zaangażowaniem szuka przyjaciela. Kalita jest poddenerwowany, bo nie ma żadnego kontaktu z ludźmi Cinka. Tymczasem straż graniczna i policja badają ślady po strzelaninie. Na miejscu zjawia się prokurator Dobosz. Ma poczucie, że nie powinna ufać już chyba nikomu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

290 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2490 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...