Podsumowanie turnieju strzeleckiego

dodano: 2017-06-29 15:31
autor: AK | źródło: Policja Bochnia

IV Zawody Strzeleckie 24 czerwca br. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Policji IPA. Zawody miały międzynarodowy charakter, ponieważ wzięła w nim udział delegacja przedstawicieli IPA z Żytomierza na Ukrainie pod przewodnictwem generała Petro Grozinskyiego.

IV Zawody Strzeleckie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zawodach uczestniczyli między innymi: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, a także przedstawiciele różnych instytucji i firm na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Bochni.
 

Ponadto w zawodach udział wzięli Komendanci Powiatowi Policji sąsiadujących z Bochnią jednostek, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Komendant Państwowej Straży Granicznej w Tarnowie. Jako gość honorowy obecny był Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura, który w przeszłości będąc Komendantem Powiatowym Policji w Bochni był pomysłodawcą tego turnieju i przeprowadził jego pierwsze trzy edycje.

Atrakcją zawodów była wystawa licznej kolekcji broni, od zabytkowych pistoletów typu VIS czy karabin PEPESZA, do używanych obecnie karabinów M4, pistoletów C Z, Glock, oraz karabinów maszynowych wykorzystywanych przez jednostki wojskowe. Wystawa zaprezentowana została przez kolekcjonerów z województwa małopolskiego.
 

Sędzią głównym zawodów był Rafał Pląder, Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Bochni, który bezpośrednio pomógł w organizacji turnieju i pokazu broni oraz co jest najważniejsze, udostępnił obiekt strzelnicy do przeprowadzenia zawodów, za co należą się mu serdeczne podziękowania.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Wśród kobiet zwyciężyła Maryla Dąbrowska, na drugim miejscu uplasowała się Dominika Babicz, a na trzecim miejscu Renata Pachut.
 

W kategorii mężczyzn zwyciężył Maciej Szkarłat, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Budek, a na najniższym stopniu podium stanął Tadeusz Kozioł.
 

W kategorii służb mundurowych zwyciężył płk. Mykhailo Golubiev (Ukraina), drugie miejsce zajął mjr Łukasz Olenicz, a trzecie st. bryg. Krzysztof Kokoszka.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

880 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 253 Combo z DVB-C/T/T2

Odbiornik HD Combo z głowicą DVB-C/T/T2. Satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV...

295 zł Więcej...