13.06 „Bochnia” - wystawa fotografii Mirosława Mroczka

dodano: 2017-06-07 17:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: Biblioteka w Bochni

MROCZEK_PLAKAT_360px.jpg W ramach obchodów Dni Bochni 2017 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Mirosława Mroczka „Bochnia” - 13 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki. 

M_MROCZEK_Bochnia_wystawa_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mirosław Mroczek od urodzenia mieszka w Bochni. Jest absolwentem Technikum Budowlanego i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje go fotografowanie a obiektem jego zainteresowań jest między innymi Bochnia. Efektem tej pasji stał się wydany w ubiegłym roku album pt. „Bochnia” zawierający ok. 150 zdjęć najważniejszych miejsc Bochni: Rynku, bazyliki św. Mikołaja, kościołów św. Pawła i św. Jana, Kopalni Soli, Plant, cmentarzy, historycznych budynków oraz znanych bocheńskich twarzy. Wydawnictwo opatrzone jest wstępem dr. Tadeusza Skoczka – Honorowego Ambasadora Miasta Bochni. Całość zaprezentowana została w bardzo dobrej oprawie edytorskiej, z podpisami w czterech językach. Fotografie Mirosława Mroczka od kilu lat można oglądać również podczas corocznej edycji Galerii Bezdomnej.

Podczas wystawy w bocheńskiej Bibliotece autor zaprezentuje fotografie znanych miejsc w naszym solnym grodzie z innej niż zazwyczaj  perspektywy, niektóre ujęcia panoramiczne będą zachwycać, inne mogą pobudzać do refleksji. Oglądający może mieć wrażenie, że nie zna miasta, w którym żyje. 

Otwarcie wystawy uświetni występ zaproszonych przez artystę przyjaciół, rodzinnego duetu gitarowego: Piotr Lekki i Paweł Lekki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wystawę można oglądać do września 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

880 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 253 Combo z DVB-C/T/T2

Odbiornik HD Combo z głowicą DVB-C/T/T2. Satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV...

295 zł Więcej...