Uczniowie Mechanika na wymianie w Buchen

dodano: 2017-06-07 17:00
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Buchen wymiana Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wrócili z Buchen w Niemczech, gdzie realizowali druga część projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Buchen wymiana


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas pobytu młodzież zwiedziła Parlament Europejski w Strassburgu, uniwersyteckie miasto Heidelberg z zamkiem o niezwykłej historii, stolicę landu Badenia Wirtembergia-Stuttgart oraz jaskinię krasową w dzielnicy Buchen - Eberstadt.

Ponadto polskim uczniom w humorystyczny sposób zostało przedstawione samo Gimnazjum w Buchen, a w czasie „rajdu po mieście” zwrócono uwagę na szczególnie ciekawe detale z historii i architektury miasta, uczniowie byli też podejmowani przez przedstawicieli władz miejskich. Część edukacyjną w Buchen zakończyły odwiedziny w sąsiadującą zgimnazjum Zentralgewerbeschule Buchen (Centralną Szkołą Zawodową). Młodzi ludzie mieli również możliwość poznania życia rodzinnego, tradycji niemieckich, niemieckiej kultury a przede wszystkim podnoszenie sprawności językowych.
 

Warto dodać, że w czasie spotkania w ratuszu zastępca dyrektora szkoły wyraził radość ze spotkania i zaapelował do młodzieży, aby wyrzucili do lamusa publikowane i nagłaśniane przez media wzajemne uprzedzenia bo wymiana młodzieży i bezpośrednie kontakty młodych ludzi są nieprzecenioną okazją do budowania jedności Europy.

Opiekunowie grupy polskiej: Kinga Struzik i Alina Mirek oraz grupy niemieckiej: Barbara Miksch i Stefan Sengenberger włożyli sporo pracy w to, by młodzież obu krajów wzajemnie się poznała i dobrze wykorzystała czas przeznaczony na realizację całego programu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...