Uczniowie Mechanika na wymianie w Buchen

dodano: 2017-06-07 17:00
autor: AK | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Buchen wymiana Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wrócili z Buchen w Niemczech, gdzie realizowali druga część projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Buchen wymiana


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas pobytu młodzież zwiedziła Parlament Europejski w Strassburgu, uniwersyteckie miasto Heidelberg z zamkiem o niezwykłej historii, stolicę landu Badenia Wirtembergia-Stuttgart oraz jaskinię krasową w dzielnicy Buchen - Eberstadt.

Ponadto polskim uczniom w humorystyczny sposób zostało przedstawione samo Gimnazjum w Buchen, a w czasie „rajdu po mieście” zwrócono uwagę na szczególnie ciekawe detale z historii i architektury miasta, uczniowie byli też podejmowani przez przedstawicieli władz miejskich. Część edukacyjną w Buchen zakończyły odwiedziny w sąsiadującą zgimnazjum Zentralgewerbeschule Buchen (Centralną Szkołą Zawodową). Młodzi ludzie mieli również możliwość poznania życia rodzinnego, tradycji niemieckich, niemieckiej kultury a przede wszystkim podnoszenie sprawności językowych.
 

Warto dodać, że w czasie spotkania w ratuszu zastępca dyrektora szkoły wyraził radość ze spotkania i zaapelował do młodzieży, aby wyrzucili do lamusa publikowane i nagłaśniane przez media wzajemne uprzedzenia bo wymiana młodzieży i bezpośrednie kontakty młodych ludzi są nieprzecenioną okazją do budowania jedności Europy.

Opiekunowie grupy polskiej: Kinga Struzik i Alina Mirek oraz grupy niemieckiej: Barbara Miksch i Stefan Sengenberger włożyli sporo pracy w to, by młodzież obu krajów wzajemnie się poznała i dobrze wykorzystała czas przeznaczony na realizację całego programu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC LibreElec 4K

Mini PC na systemie LibreElec, z procesorem AMLogic S905X na...

350 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Single LNB UNC1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

130 zł Więcej...

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...