Goście z Bad Salzdetfurth odwiedzili Bochnię

dodano: 2017-05-10 17:16
autor: AK | źródło: UM Bochnia

Bad Salzdetfurth 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury miejsce miało otwarcie wystawy pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy”, w którym udział wzięła oficjalna delegacja i przedstawiciele Muzeum Solnego w Bad Salzdetfurth. Oprócz gospodarzy naszego miasta i powiatu, obecni byli radni Rady Miasta, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich oraz mieszkańcy Bochni.

Bad Salzdetfurth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy podkreślić, że duży wkład pracy w realizację wystawy włożyli Rolf Jacobs – szef kultury w Bad Salzdetfurth oraz pracownicy Muzeum Solnego na czele z jego dyrektorem Janem Ludygą. Organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali na tę okoliczność specjalne foldery w j. polskim pt. „Bad Salzdetfurth - miasto warte zwiedzania”.
 

Podczas wydarzenia dyrektor Muzeum im. St. Fischera - Jan Flasza otrzymał statuetkę św. Barbary za wspieranie i rozwój współpracy między muzeami i miastami – Bochnią i Bad Salzdetfurth. Jest to nagroda honorowa, nadawana za szczególne osiągnięcia przez Muzeum Historii Miasta i Górnictwa Soli Potasowej w partnerskim mieście. Wzajemną współpracę między muzeami, a następnie miastami już ponad 20 lat temu zapoczątkowali Jan Flasza i Jan Ludyga.
 

Podczas oficjalnych spotkań roboczych podkreślano wagę wzajemnych kontaktów i współpracy, a nade wszystko uczenie się od siebie nawzajem. Burmistrz Bad Salzdetfurth cały czas podkreślał, jak Bochnia pięknieje i że z każdym swoim pobytem dostrzega wiele zmian w Solnym Grodzie.
 

Delegacja niemiecka zaszczyciła swoją obecnością również obchody Konstytucji 3 Maja w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia, gdzie w swoim wystąpieniu burmistrz Henning Hesse po raz kolejny podkreślał piękno naszego miasta, dziękował za gościnność bochnian, szczególnie podkreślając szkolną i sportową wymianę młodzieży pomiędzy naszymi miastami. Za słowa o tym, jak ważne jest, aby właśnie nasze młode pokolenia nawiązywały przyjaźnie - bo przecież to właśnie oni są naszymi następcami, którzy już niedługo decydować będą o kierunkach rozwoju zarówno Bochni jak i Bad Salzdetfurth - otrzymał rzęsiste brawa od mieszkańców Bochni, uczestniczących w obchodach Święta Konstytucji.
 

Niemieccy goście, oprócz naszego miasta, zwiedzili również część Małopolski: Kraków, Zamek w Nowym Wiśniczu oraz Lipnicę Murowaną z kościołem św. Leonarda – obiektem wpisanym na listę UNESCO.
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy przygotowanej przez nasze Miasto Partnerskie pn. „Bad Salzdetfurth przedstawia się - Sól łączy” do małej sali kinowej w Miejskim Domu Kultury do 30 czerwca 2017 r. w godzinach pracy MDK. Warto zobaczyć, jak rozwijało się przez wieki i jak wygląda dzisiaj nasze Miasto Partnerskie.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC LibreElec 4K

Mini PC na systemie LibreElec, z procesorem AMLogic S905X na...

350 zł Więcej...

Konwerter Unicable Legacy Single LNB UNC1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

130 zł Więcej...

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...