Prestiżowy certyfikat dla szpitala w Bochni

dodano: 2017-04-17 18:21
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Szpital_BIS_360 Szpital Powiatowy w Bochni zdobył prestiżowy certyfikat „Szpital bez bólu" Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Certyfikat jest potwierdzeniem tego, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni pracujący w Szpitalu są bardzo dobrze przygotowani i skuteczni w łagodzeniu pacjentom niepotrzebnego cierpienia.

Szpital_BIS_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Prawo do uśmierzenia bólu jest jednym z kluczowych praw pacjenta - podkreśla dyrektor Szpitala Jarosław Kycia.

- Dlatego z dużą satysfakcją przyjąłem inicjatywę zespołu z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii na czele z Ordynatorem dr Marcinem Kaźmierskim i Panią Oddziałową Iwoną Musiał kierującą zespołem pielęgniarskim, do wdrożenia w naszym szpitalu zasad systematycznego monitorowania bólu wśród pacjentów oraz stosowania odpowiedniego leczenia w celu jego eliminacji.


W Szpitalu w Bochni przeprowadzone zostały niezbędne szkolenia personelu medycznego, jak również zakupiony został dodatkowy sprzęt medyczny do bezpiecznego i skutecznego podawania leków przeciwbólowych. Personel medyczny, w szczególności pielęgniarki i położne zobowiązane zostały do monitorowania bólu wśród pacjentów, a personel lekarski do stosowania różnego rodzaju form terapii bólu.

- Szczególną opieką objęci zostali pacjenci po zabiegach operacyjnych oraz kobiety w okresie porodu m.in. poprzez zastosowanie ciągłego znieczulenia zewnątrzoponowego np. do znieczulenia porodu siłami natury czy zabiegów na jamie brzusznej. Na skutek zastosowania leków przeciwbólowych o przedłużonym działaniu „komfort bólowy” utrzymuje się nawet do 24 godzin po zabiegu. Ma to z kolei  znaczenie np. dla pacjentek po cesarskim cięciu – wskazuje dr Marcin Kaźmierski Lekarz Kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dr Kaźmierski jest jednym z trzech lekarzy szpitala, którzy posiadają ukończone studia podyplomowe w zakresie Medycyny bólu.

Podpis
Wszystkie te działania zaowocowały przyznaniem Szpitalowi w Bochni certyfkatu "Szpital bez bólu".

Certyfikat "Szpital bez bólu" wpisuje się w dotychczasowe działania dyrekcji i pracowników Szpitala mające na celu stałe podnoszenie jakości i bezpieczeństwa pacjenta.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji "Szpital bez bólu" są Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Serdecznie gratuluję wszystkim pracownikom szpitala, tym bardziej, że na każde takie wyróżnienie składa się ciężka codzienna praca wielu osób- mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński

Przypomnijmy: Jest to kolejne wyróżnienie dla szpitala w tym roku. W styczniu Szpital Powiatowy w Bochni przeszedł kontrole i otrzymał recertyfikację w zakresie „Szpitala Przyjaznego Dziecku” w wyniku którego potwierdzono wysokie standardy tzw. „właściwych technik porodowych” i stosowanych „kroków udanego karmienia piersią”. W lutym odbył się audyt i recertyfikacja ISO 9001 i 14001. Natomiast w marcu Szpital utrzymał na kolejne lata Certyfikat Akredytacji Laboratorium badawczego. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...