Nowe chodniki w Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej

dodano: 2017-04-17 18:35
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

lipnica_doln_360 Wiosenna  pogoda sprzyja rozpoczętym inwestycjom drogowym na terenie Powiatu Bocheńskiego. W Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i ścieżek rowerowych. Prace zakończą się do końca czerwca. Prawie 300 tysięcy złotych pochłonie budowa ścieżki rowerowej z kanalizacją deszczową w ciągu drogi powiatowej Łąkta Górna - Łapanów w miejscowości Łąkta Górna. Ścieżka powstanie na długości prawie 3 kilometrów i szerokości 2 m.

lipnica_doln_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Natomiast w Lipnicy Dolnej powstanie ciągu pieszo - jezdny z kanalizacją deszczową na długości 2,2 km i szerokości 2,3 mb. Całkowita wartość prac to prawie 175 tysięcy złotych. Na chwilę obecną zakończono już budowę kanalizacji, wykonano poszerzenie jezdni, ułożono krawężniki, obrzeża i palisadę. 
 

Mamy świadomość jak ważną inwestycją dla mieszkańców jest budowa nowych chodników dlatego też będziemy przykładać szczególną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa. W tym roku planujemy budowę chodników w Damienicach i Proszówkach, Brzeźnicy i Łazach oraz Rajbrocie, Pogwizdowie i Zawadzie - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...