Nowe chodniki w Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej

dodano: 2017-04-17 18:35
autor: Anna Sulisz | źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

lipnica_doln_360 Wiosenna  pogoda sprzyja rozpoczętym inwestycjom drogowym na terenie Powiatu Bocheńskiego. W Łąkcie Górnej i Lipnicy Dolnej mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i ścieżek rowerowych. Prace zakończą się do końca czerwca. Prawie 300 tysięcy złotych pochłonie budowa ścieżki rowerowej z kanalizacją deszczową w ciągu drogi powiatowej Łąkta Górna - Łapanów w miejscowości Łąkta Górna. Ścieżka powstanie na długości prawie 3 kilometrów i szerokości 2 m.

lipnica_doln_760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Natomiast w Lipnicy Dolnej powstanie ciągu pieszo - jezdny z kanalizacją deszczową na długości 2,2 km i szerokości 2,3 mb. Całkowita wartość prac to prawie 175 tysięcy złotych. Na chwilę obecną zakończono już budowę kanalizacji, wykonano poszerzenie jezdni, ułożono krawężniki, obrzeża i palisadę. 
 

Mamy świadomość jak ważną inwestycją dla mieszkańców jest budowa nowych chodników dlatego też będziemy przykładać szczególną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa. W tym roku planujemy budowę chodników w Damienicach i Proszówkach, Brzeźnicy i Łazach oraz Rajbrocie, Pogwizdowie i Zawadzie - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena 80 transparent Click-Clack

Transparentna, offsetowa antena 80cm wykonana z przezroczystego akrylu, z zawieszeniem...

369 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 253 Combo z DVB-C/T/T2

Odbiornik HD Combo z głowicą DVB-C/T/T2. Satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV...

295 zł Więcej...

Mini PC LibreElec 4K

Mini PC na systemie LibreElec, z procesorem AMLogic S905X na...

350 zł Więcej...